Więcej pieniędzy na rozbudowę szkoły

0

PIASECZNO Radni dołożyli ponad 300 tys. zł na rozbudowę Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Głoskowie. Wkrótce powinna zostać wyłoniona firma, która dokończy tę inwestycję


Przypomnijmy. Rozbudowa szkoły w Głoskowie, obejmująca m.in. dobudowanie dwóch sal przedszkolnych, pięciu sal lekcyjnych, stołówki, szatni, przebieralni, miała zakończyć się do września ubiegłego roku. Niestety, jeszcze przed wakacjami prace zostały wstrzymane, a niedługo potem gmina rozwiązała umowę z wykonawcą. Zaczęto przygotowywać się do przetargu mającego wyłonić firmę, która dokończy inwestycję. Przetarg, na który wpłynęły cztery oferty, został otwarty pod koniec grudnia. Za dokończenie prac wykonawcy zażyczyli sobie od 7,2 mln do ponad 10,5 mln zł. Aby mieć pewność podpisania umowy z jedną z firm, trzeba było dołożyć ponad 300 tys. zł. Środki te zostały zagwarantowane przez radnych podczas środowej sesji. Jak wszystko dobrze pójdzie, szkoła zostanie zmodernizowana przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
O wiele szybciej, bo prawdopodobnie jeszcze do końca stycznia tego roku, uda się zakończyć inną inwestycję, a mianowicie rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołkowie. Zyska ona przede wszystkim większą stołówkę i kuchnię.
– Z rozbudowanej szkoły uczniowie będą mogli korzystać już od nowego semestru – zapewniła podczas sesji wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. Pani wiceburmistrz poinformowała także, że rozpoczęła się rozbudowa szkoły w Złotokłosie. Jeśli nie będzie żadnych opóźnień i komplikacji hala sportowa przy szkole powstanie do końca marca przyszłego roku.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię