Więcej połączeń kolejowych z Warszawą. PKP chce zbudować dodatkowe tory

5

PIASECZNO PKP PLK planują budowę dodatkowych torów na trasie z Warszawy do Piaseczna. Inwestycja ma zapewnić możliwość przejazdu większej liczby pociągów. Pod uwagę brane jest także uruchomienie połączeń pasażerskich między Warszawą Okęciem, a Jeziorną


Na razie kolejowa spółka ogłosiła przetarg na opracowanie studium wykonalności inwestycji. Wykonawca studium (oferty można składać do 12 listopada) określi możliwości techniczne poprowadzenia nowych torów, zakres prac oraz koszty inwestycji. Kompleksowy dokument ma być kluczowy przy pracach projektowych, które rozpoczną się po 2020 roku.
Pomysł zakłada budowę dwóch dodatkowych zelektryfikowanych torów na odcinku ok. 20 km, biegnących od przystanku Warszawa Aleje Jerozolimskie do stacji Piaseczno.
– Pozwoli to oddzielić ruch aglomeracyjny od ruchu dalekobieżnego i towarowego – podkreśla Ireneusz Merchel, prezes zarządu PKP PLK. – Na nowych torach aglomeracyjnych będzie można uruchomić większą liczbę połączeń, co przełoży się na wygodniejsze podróże.
W ramach studium przeanalizowana zostanie także modernizacja linii kolejowej, biegnącej z Warszawy Okęcia do Jeziorny. Głównym celem modernizacji ma być uruchomienie na niej połączeń pasażerskich i utworzenie połączenia aglomeracyjnego Konstancina-Jeziorny z Warszawą (przez gminy Piaseczno i Lesznowola).

TW

5 KOMENTARZE

  1. No i szlabany zamykają się zdecydowanie zbyt późno przed pędzącymi pociągami KM, apeluję aby najlepiej w ogóle ich nie otwierać, bo przecież raz na 10 minut jedzie pociąg!

  2. Brawo, brawo!!! Czekamy na to z utęsknieniem, większość stolic ma siatkę połączeń tylko nie u nas !!! Czekamy na to z utęsknieniem bo zaczynamy się tu dusić!!! Nowe osiedla blokowiska, bloki 500+, to wszystko wjedzie w Puławską! Budujcie to jak najszybciej co by nasze dzieci miały czym dojeżdżać do szkół !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię