PIASECZNO W Domu Kultury w Piasecznie odbył się wieczór autorski Tadeusza Knyziaka i Joanny Jakubik – członków Klubu Poszukiwaczy Słowa i Stowarzyszenia Autorów Polskich. Okazją do zorganizowania spotkania przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno była wspólna promocja ich nowych tomików wierszy


Wieczór wypełniła recytacja poezji z tomików „Widok na ciszę” Joanny Jakubik (autorki teczek edukacyjnych i zestawu bajek dla dzieci pt. „Bajkowy teatrzyk” oraz tomiku satyrycznego „Makatka z jeleniem”) i „Światłoczułe słowa” Tadeusza Knyziaka (autora tomików poezji „Chwile”, „Światłocienie”, zdobywcę nagród literackich w konkursach ogólnopolskich). Tematyka wierszy była zdecydowanie stonowana i nastrojowa – przeważały, nie zawsze pogodne, refleksje na temat ludzkiego życia. O odpowiednio dobraną oprawę muzyczną zadbała z kolei Wanda Stańczyk – prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich z kabaretu „Pół-Serio”. Co ciekawe, niektóre z piosenek wykonała wspólnie z bohaterami wieczoru.

– Pasujemy do siebie, bo piszemy podobnie – mówi Joanna Jakubik. – To jest nasz drugi wspólny wieczorek. Ogólnie jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni do świata, ale tego rodzaju wiersze też trzeba było w końcu wydać. Mój poprzedni tomik był satyryczny, ten jest bardziej refleksyjny.

Autorzy przyznają, że starają się dbać o różnorodność swojej twórczości.
– Piszę to co mi w duszy gra – podkreśla Tadeusz Knyziak. – Jeśli wydaję tomik, to zawsze jest w nim mała próbka humoru i zawsze kończy się on krótkim opowiadaniem.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię