Większa strefa płatnego parkowania? Mieszkańcy chcą, aby włączyć do niej kolejną ulicę

7

PIASECZNO – Na parkingach znajdujących się wzdłuż ulicy Powstańców Warszawy samochody stoją miesiącami. Nie ma się gdzie zatrzymać, aby skorzystać ze sklepu czy kwiaciarni – mówi Jadwiga Derywińska. – Może warto objąć również ten rejon miasta strefą płatnego parkowania – proponuje mieszkanka


Mieszkańcy skarżą się, że w rejonie ulicy Powstańców Warszawy brakuje wolnych miejsc parkingowych

Strefa płatnego parkowania na terenie Piaseczna przyjęła się, poprawiając dostępność wolnych miejsc parkingowych najpierw w centrum miasta, a potem w rejonie ulicy Szkolnej. Dlatego trwają przymiarki, aby dalej ją rozszerzać. W kwietniu pisaliśmy o wniosku przedsiębiorców, złożonym na ręce burmistrza, w którym postulują oni o większą rotację pojazdów na odcinku ulicy Puławskiej od Kusocińskiego do rynku. Radni z komisji prawa i bezpieczeństwa poprosili, aby przeanalizować możliwość objęcia płatnym parkowaniem także części ul. Warszawskiej i Młynarskiej tak, aby nowa strefa zamknęła się w kwadrat. Oczywiście na powiększenie strefy o dodatkowe ulice musi zgodzić się rada miejska, jednak z naszych informacji wynika, że wyrazi ona zgodę. Jeśli to nastąpi, powiększona strefa zacznie działać prawdopodobnie od jesieni (trzeba ustawić parkomaty i wykonać odpowiednie oznakowanie).
– Następny w kolejce do objęcia strefą powinien być rejon ul. Powstańców Warszawy – uważa Jadwiga Derywińska. – Tam panuje po prostu parkingowy armagedon. Ustawiono zakazy parkowania na chodnikach, ale i tak nikt ich nie respektuje, a same znaki zostały już trzy razy wycięte. Napisałam w imieniu swoim i innych mieszkańców pismo do burmistrza. Mam nadzieję, że to coś da i władze gminy przychylą się do naszej prośby.
Radny Adam Marciniak przekonuje, że rada miejska będzie analizowała wszystkie postulaty mieszkańców dotyczące rozszerzenia strefy.
– Z Powstańców Warszawy na razie żadne sygnały do nas nie docierały – dodaje. – Ale jeśli wpłynie stosowny wniosek, to oczywiście się nad nim pochylimy.

TW

7 KOMENTARZE

  1. Z artykułu wynika że przedsiębiorcy apelują a nie mieszkańcy. Mieszkańcy apelują o respektowanie zakazu parkowania na chodniku.
    Nie wspominam o jednej mieszkance, bo trudno żeby jednostka reprezentowała i wypowiadała się za innych.

  2. Zróbcie parking wielopoziomowy dla “ptasiego osiedla” to nie będą zawalać swoimi samochodami całego miasta na zachód od Wojska Polskiego. Parking pod Gosir’em też jest zastawiany samochodami ludzi mieszkających na “ptasim osiedlu”, oni tam po prostu nie mają gdzie parkować, a jedno mieszkanie wynajmuje po kilka osób.

      • A co za problem aby gmina zrobiła wielopoziomowy płatny parking z karnetem (nawet na rok?). Mieszkałem (niestety) tymczasowo na tym nieszczęsnym osiedlu i nawet te 2-3 prywatne płatne parkingi nie miały miejsc, a wynajęte mieszkanie nie posiadało miejsca parkingowego. Pomijam fakt, że to skandal aby mieszkania nie miały przynajmniej 1 miejsca parkingowego (ja adaptując poddasze na cele mieszkalne, musiałem mieć 3 miejsca postojowe na działce i zawrotne 70% powierzchni biologicznie czynnej).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię