Większa szkoła w Nowej Iwicznej

LESZNOWOLA Jak wszystko dobrze pójdzie, w przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa szkoły w Nowej Iwicznej. Nowa część kompleksu ma pełnić także funkcję Centrum Integracji Społecznej


Nowa część szkoły ma zostać połączona ze starą łącznikiem poprowadzonym nad ulicą Szkolną

O planach gminy dotyczących rozbudowy przepełnionej podstawówki w Nowej Iwicznej pisaliśmy już w październiku ubiegłego roku. Teraz jednak nabrały one realnego kształtu, a kilka dni temu o inwestycji oficjalnie poinformowano mieszkańców.

Nietypowe rozwiązania

Aby rozbudowa szkoły w ogóle była możliwa, gmina musiała najpierw nabyć działkę o powierzchni 0,48 ha, znajdującą się po drugiej stronie ulicy Szkolnej, za skate parkiem. Nieruchomość kosztowała 2,3 mln zł. Następnie trzeba było zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, co nastąpiło w maju tego roku. W planie maksymalną powierzchnię zabudowy działki określono na 70 proc., a maksymalna wysokość zabudowy nie może przekroczyć 14 m. W dobudowanej części szkoły ma znaleźć się 3-sektorowa hala sportowa z zapleczem i szatniami, część świetlicowa dla potrzeb sołectwa Nowa Iwiczna (Centrum Integracji Społecznej wraz z zapleczem), 12 sal dydaktycznych, nowe pomieszczenia dla logopedów i psychologów, pokój nauczycielski oraz biblioteka (świetlica i biblioteka w starej części mają zostać zlikwidowane). Ponadto istniejąca stołówka szkolna ma zostać powiększona, a kuchnia zmodernizowana. Starą i nową część szkoły połączy łącznik „przerzucony” nad ul. Szkolną, co jest niezwykle innowacyjnym rozwiązaniem.

Inwestycja za 15 mln zł

Przygotowanie dokumentacji technicznej pochłonęło ponad 115 tys. zł. Rozbudowa szkoły ma kosztować 12 mln zł, a wyposażenie nowej części – dodatkowo 0,8 mln zł. Prace projektowe mają potrwać do końca tego roku, a w styczniu gmina planuje złożyć do starostwa dokumentację, na podstawie której zostanie wydane pozwolenie na budowę. – Liczymy, że pozwolenie uda nam się uzyskać na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku – informuje Rafał Suwała, główny specjalista ds. inwestycji w gminie Lesznowola. W maju gmina planuje natomiast ogłosić przetarg na wykonawcę inwestycji. Założono, że rozbudowa szkoły, od momentu rozpoczęcia prac, ma potrwać 14 miesięcy.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię