Większe korki w Piasecznie. Czy to wina zmiany organizacji ruchu?

6

PIASECZNO – Odkąd zmieniono organizację ruchu na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Nadarzyńskiej oraz wprowadzono ruch dwukierunkowy na Chyliczkowskiej, tworzą się większe korki- nie ma wątpliwości nasz Czytelnik

Korek na ul. Kościuszki w godzinach szczytu stał się już normą. Przez Piaseczno się nie jedzie ale sunie, najczęściej na jedynce.

Wszystko przez podporządkowanie ul. Kościuszki ulicy Nadarzyńskiej – uważa nasz Czytelnik, który jest mieszkańcem Piaseczna i od lat każdego dnia przemierza lokalne drogi. – To chory pomysł, który się zupełnie nie sprawdził. Nie rozumiem dlaczego władze miasta się przy nim upierają?

Zdaniem naszego Czytelnika wprowadzenia ruchu dwukierunkowego na ul. Chyliczkowskiej spowodowało większe korki na ul. Jana Pawła II.
– Mamy do przebycie dwa zlokalizowane blisko siebie skrzyżowania  – zwraca uwagę kierowca. – To z ulicą Warszawską blokuje przepustowość Chyliczkowskiej i powoduje, że z ul. Jana Pawła II jest trudno wyjechać.

Należy jednak zauważyć, że wielu innych kierowców jest bardzo zadowolonych ze zmian na ul. Chyliczkowskiej, które umożliwiają łatwiejszą komunikację dla jadących od strony Chylic. Czy rzeczywiście na tym rozwiązaniu ucierpiała płynność ruchu w centrum miasta? W godzinach szczytu jest to odczuwalne, ale czy wcześniej nie było korków? Jak z perspektywy czasu oceniacie zmiany komunikacyjne w naszym mieście?

6 KOMENTARZE

  1. Nadarzyńska to wtopa. Zarówno pod względem korkowania, jak i bezpieczeństwa.
    Chyliczkowska jest OK. Może tylko skorygować czasy przełączania świateł na skrzyżowaniach z Puławską i Warszawską

  2. Aż spojrzałem na datę. Przecież Chyliczkowska jest dwukierunkowa co najmniej od roku lub dwóch lat. Gdyby tego nie zrobiono należało by przenieść Chylice i Chyliczki do gminy Konstancin- Jeziorna.

  3. Jadę od strony Chylic, a i tak uważam, że to był głupi pomysł Pana, który wybory w Powiecie chciał wygrać…
    A teraz Gmina powtarza błędy. To zaraźliwe? Jedną epidemię już mamy… 🙁

  4. Jest różnie w róznych godzinach,ogólnie słabo ale dorażnie strzałka nie okrągłe światło w lewo z Chyliczkowskiej na Warszawę trochę by usprawniła ruch.Wydaje się że jedynie obwodnice mogą znacząco cos zmienić ale to dalsza niestety przyszłość.I jeszcze gdy przebudowywano Chyliczkowską to oddzielny wyjazd z tej ulicy na Górę Kalwarię nie był wyzwaniem ponad miarę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię