Wielka inwestycja małej gminy

0

PRAŻMÓW Dziś w Uwielinach odbyło się otwarcie nowego skrzydła szkoły, które będzie służyć przedszkolakom i uczniom z najmłodszych klas podstawówki

Uroczystość nowo wybudowanej części szkoły rozpoczęto od symbolicznego przecięcia wstęgi, po którym ksiądz proboszcz parafii w Kędzierówce, Ryszard Tomaszkiewicz dokonał poświęcenia obiektu.
– To nie pierwsza inwestycja oświatowa na terenie gminy Prażmów – powiedział wójt Sylwester Puchała i przypomniał szereg inwestycji, które zrealizowano za jego kadencji. – Trzeba było dokonać remontów generalnych budynków starych szkół w Uwielinach i Prażmowie. Potem przyszedł czas na budowę nowej szkoły w Prażmowie, budowę sali gimnastycznej ze stołówką w Uwielinach, budowę sali gimnastycznej w Prażmowie, budowę budynku gimnazjum w Uwielinach – wymieniał wójt Puchała.
– Tak dużą inwestycję zrealizowaliśmy niemal w ciągu jednego roku – podkreślał wójt. – Cały koszt łącznie z projektem i wyposażeniem to 3,7 mln złotych.
Dobudowane skrzydło szkoły to ponad 1200 m kwadratowych powierzchni użytkowej. Będzie ono służyło przedszkolakom oraz uczniom, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole. Na pierwszym piętrze znajduje się siedem klas, w którym będzie prowadzone nauczanie wczesnoszkolne. XXI drużyna harcerka dostanie do dyspozycji piękne poddasze.
– Wszystko mi się podoba, ale to poddasze najbardziej – przyznał wójt Puchała. – Chciałbym na tym poddaszu mieszkać – dodał żartobliwie.
Dyrektor zespołu szkół w Uwielinach, Robert Radoński podziękował władzom samorządowym za realizację inwestycji. Gratulacje prażmowskim samorządowcom złożył także starosta piaseczyński Wojciech Ołdakowski.
– Wszystko co robicie na terenie swojej gminy przekłada się także na samorząd powiatowy, który prowadzi szkolnictwo ponadpodstawowe – powiedział starosta.
– To jest szczególne wydarzenie, które wpisze się w historię tego regionu – powiedziała burmistrz Tarczyna, Barbara Galicz. – Oświata to priorytet wszystkich gmin. Od wychowania i kształcenia wszystko się zaczyna.
Po podziękowaniach i przemówieniach zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić budynek szkoły.

To nie koniec inwestycji oświatowych w gminie. Jeszcze w tym roku zostanie rozbudowane szkoła w Prażmowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię