Wielkanocna wystawa

0

LESZNOWOLA W ostatnią niedzielę w siedzibie GOK Lesznowola przy ulicy Nowej 6 w Starej Iwicznej otwarto wystawę wielkanocnej sztuki ludowej Eugeniusza i Anny Węgiełek

Na wystawie można podziwiać aż 91 rzeźb Eugeniusza Węgiełka. Artysta, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, z jednej strony naturalistycznie przedstawia zwierzęta, a z drugiej tworzy bajecznie ubarwione rajskie ptaki. Interesują go również rzeźby i obrazy o tematyce sakralnej.
– Prace Węgiełka wyróżniają się oryginalną kompozycją, zaskakującą formą i sposobem traktowania materiału rzeźbiarskiego – drewna oraz fascynującą kolorystyką, nadającą kompozycjom niepowtarzalnego wyrazu – mówi Jan Drewicz, opiekun wystawy w w Galerii Wystaw Artystycznych OKNO.
Ekspozycję, którą można zwiedzać do końca kwietnia w poniedziałki i czwartki w godzinach od 8 do 19 oraz w pozostałe dni powszednie w godzinach od 8 do 15.30, współtworzą również prace malarskie o tematyce sakralnej, wiejskiej i związanej z martwą naturą córki pana Eugeniusza – Anny Węgiełek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię