Wielki quiz z wiedzy o sporcie

0

PIASECZNO W hali sportowej Centrum Edukacyjno-Multimedialnego odbył się Quiz z wiedzy o piaseczyńskim sporcie. W imprezie, zorganizowanej z okazji 100-lecia piaseczyńskiego sportu, bezkonkurencyjni byli przedstawiciele urzędu miasta i gminy

Quiz miał na celu uczczenie setnej rocznicy powstania na terenie gminy pierwszych organizacji sportowych, a także upowszechnianie bogatej historii klubów sportowych oraz ludzi tworzących lokalne środowisko sportowe. Organizatorzy przygotowali na ten wieczór 21 pytań z różnych dyscyplin sportowych. Za każdym razem trzyosobowe drużyny, których wystartowało w sumie 12, miały 30 sekund na zaznaczenie jednej z czterech proponowanych odpowiedzi.

Warto jednak podkreślić, że można było się również wstrzymać od odpowiedzi, co często było zresztą wskazane. „Strzelanie w ciemno” niosło bowiem za sobą spore ryzyko w postaci… punktów ujemnych za błędne wskazania.
W quizie mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy gminy Piaseczno, a w przygotowaniach do niego pomocne były artykuły prasowe dotyczące 100-lecia piaseczyńskiego sportu, które przez ostatni rok pojawiały się łamach lokalnej prasy. Uczestnicy zabawy musieli, przykładowo, udzielić odpowiedzi na pytania: jaki znany wyścig kolarski obejmował Piaseczno (Wyścig Pokoju) czy „kto był pierwszym polskim Mistrzem Świata w kickboxingu” (Piotr Siegoczyński)?

Wygrała oczywiście drużyna, która po 21 pytaniach zdobyła najwięcej punktów. Ekipa w składzie: Hanna Kułakowska-Michalak, Ewelina Wójcik i Łukasz Wyleziński dosłownie… zmiotła całą konkurencję, uzyskując łącznie aż 1945 punktów i ogromną przewagę nad resztą stawki.

Drugie miejsce zajął zespół Kliknij Sport, a trzecie – reprezentanci Szkoły Podstawowej w Jazgarzewie. Ostatecznie przedstawiciele miejskiego urzędu zrzekli się jednak swojego zwycięstwa, dając szansę kolejnym ekipom na zdobycie nagród i stanięcie na podium.

– Czy spodziewaliśmy się tak dobrego miejsca? A skąd! – mówi Magdalena Kornacka-Wiśniewska z drużyny Kliknij Sport. – Tak naprawdę nie wiedzieliśmy, na co się piszemy. Paweł Karbowski zadzwonił do mnie z propozycją wzięcia udziału i stworzenia grupy na kilka dni przed imprezą. Przygotowywaliśmy się z artykułów prasowych i muszę przyznać, że pytania nie należały do łatwych.

A o tym, że lekko nie było świadczy najlepiej fakt, że dwie z uczestniczących drużyn ukończyły quiz z zerowym dorobkiem punktowym.
Na zakończenie imprezy, której towarzyszyły również występy tancerzy z KS Grawitacja Sport Academy, pojawił się również pyszny okolicznościowy tort.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię