Wielki sukces młodej wrotkarki. Była bezkonkurencyjna!

1

KONSTANCIN-JEZIORNA W pierwszy weekend października, podczas zawodów we włoskiej L’Aquili mieszkanka gminy, 14-letnia Wiktoria Dąbrowska, zdobyła cztery złote medale na różnych dystansach. Jest to kontynuacja nieprzeciętnych sportowych osiągnięć nastolatki


Wiktoria jest uczennicą szkoły w Słomczynie. W związku z dobrymi wynikami osiągniętymi w Torowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w połowie września w Dusznikach Zdroju, nastolatka otrzymała powołanie na zawody Internazionali D’Italia Open (otwarte mistrzostwa Włoch), wchodząc w skład 10-osobowej reprezentacji Polski.
– Córka potwierdziła wysoką formę, zdobywając komplet medali w swojej kategorii wiekowej – cieszy się Karol Dąbrowski, tata zawodniczki.
– Była najlepsza zarówno w sprintach na 200 m i 300 m, jak i biegach długich na 1000 m i 3000 m.
Był to kolejny już występ utytułowanej kadetki na arenie międzynarodowej. Wcześniej na podium stawała m.in. w holenderskim Heerenveen czy belgijskim Oostende, gdzie również zdobyła trzy złote medale. Łącznie zawodnicy z orłem na piersi przywieźli z Włoch 19 krążków, z czego aż 11 złotych i 3 srebrne, zajmując tym samym trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię