Wielki sukces naszej łyżwiarki

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Wiktoria Dąbrowska z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zryw” w Słomczynie zdobyła Srebrną Łyżwę podczas IX Mistrzostw Polski Młodzików w Łyżwiarstwie Szybkim. Zawody rozegrano w Zakopanem, stolicy polskich Tatr. Gratulujemy.

Mistrzostwa odbyły się w weekend 6-7 lutego w Zakopanem. Podczas zawodów doskonale zaprezentowała się 14-letnia Wiktoria Dąbrowska, zawodniczka UKS „Zryw” w Słomczynie. Łyżwiarka z zdobyła tytuł „Srebrnej Łyżwy”, a do domu wróciła z trzema złotymi medalami i jednym brązowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Medale i puchary

Wiktoria Dąbrowska jest uczennicą klasy VIII Szkoły Podstawowej w Słomczynie i zawodniczką tamtejszego UKS „Zryw”. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie ponad 60 pucharów i 130 medali, ale to dopiero początek, bo 14-latka mierzy wysoko.

Niewątpliwie do największych jej sukcesów należy udział w Viking Race, nieoficjalnych mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie szybkim, w holenderskim Heerenveen, gdzie w 2019 r. zdobyła pięć srebrnych medali, a w 2020 r. złoto i cztery srebrne krążki – mówi Karol Dąbrowski, ojciec zawodniczki UKS „Zryw”. – Swoją wysoką formę zaprezentowała również w październiku 2020 r. we Włoszech, gdzie w zawodach Internazionali d’Italia Open zdobyła cztery złote medale.

Swoją wysoką formę Wiktoria zaprezentowała również w październiku 2020 r. we Włoszech, gdzie w zawodach Internazionali d’Italia Open zdobyła cztery złote medale

Dążyć do celu

Wiktoria nie spoczywa na laurach. Jej największym sportowym marzeniem jest udział w igrzyskach olimpijskich i zdobycie na nich miejsca na podium. Ciężko do tego trenuje na torze i poza nim, m.in. jeżdżąc na rowerze szosowym, aby poprawić swoją wytrzymałość i kondycję.

– Sport wypełnia jej każdy najmniejszy skrawek wolnego czasu – dodaje Karol Dąbrowski. – Jak sama mówi: sport to najpiękniejsza choroba i najzdrowsze uzależnienie.

 

Źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię