Wielkie domino z kaset na Piaseczyńskim Dniu Retro

0

PIASECZNO Podczas Piaseczyńskiego Dnia Retro na mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji, m.in. zabytkowe samochody, retro komputery, koncert rockowy, tort w kształcie kasety magnetofonowej. Podczas wydarzenia podjęta zostanie też próba bicia Kasetowego Rekordu Polski – w CEM powstanie liczące co najmniej 100 metrów domino z kaset magnetofonowych.

 

W sobotę 23 września zapraszamy na wydarzenie, które przeniesie uczestników o kilka dekad wstecz. Tego dnia odbędzie się Piaseczyński Dzień Retro, zorganizowany przy współudziale Muzeum Kaset, Muzeum Techniki im. Władysława Drybsa, Muzeum Piaseczna w organizacji oraz Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej i Milanowskiego Muzeum Gier i Komputerów.

Tegoroczna edycja Dni Retro ma szczególną formę, nie tylko dzięki partnerom, ale przede wszystkim tematowi przewodniemu wydarzenia. W tym roku, dokładnie 30 sierpnia, obchodziliśmy 60-lecie kasety magnetofonowej (compact cassette), która zmieniła oblicze słuchania muzyki na świecie. To dzięki niej nośniki muzyczne coraz bardziej „kompaktowały się”, aby ostatecznie zagościć w pamięci smartfonów i internecie.

Rekordowe domino z kaset magnetofonowych

W związku z sześćdziesiątymi urodzinami kasety magnetofonowej Muzeum Kaset postanowiło przygotować wielkie domino z kaset i podjąć próbę ustanowienia Kasetowego Rekordu Polski, czyli ułożenia domina z kaset o długości co najmniej 100 m. Próba bicia rekordu rozpocznie się o godzinie 13.00 w hali sportowej CEM przy ul. Jana Pawła II 55. Tego dnia czeka nas jednak znacznie więcej atrakcji. W budynku Centrum Edukacyjno-Multimedialnego zaplanowano również m.in. debatę pasjonatów zabytków techniki pt. „Dlaczego cenimy stare urządzenia RTV?”, wystawę retro-komputerów wraz z prezentacją gier retro, koncert rockowego zespołu SHOUT, wystawę poświęconą m.in. polskim kineskopom i monitorom produkowanym w Piasecznie i oczywiście tort w kształcie kasety magnetofonowej. W sąsiedztwie CEM będzie można podziwiać zabytkowe samochody, a piaseczyńską wąskotorówka tego dnia zrealizuje specjalną wycieczkę z nagrodami.

Głównym partnerem wydarzenia jest Gmina Piaseczno. Zapraszamy w godzinach 10.00-17.00. Szczegółowy program poniżej.

 

Biuro Promocji i Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię