Wielkie święto kickboxingu. Do Mysiadła przyjechało 620 zawodników!

0

LESZNOWOLA W sobotę w Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle odbyły się mistrzostwa Polski w kickboxingu w formułach kick light oraz pointfighting. O medale i puchary rywalizowali kadeci, juniorzy i seniorzy. – Była to największa tego typu impreza w historii Polskiego Związku Kickboxingu – cieszy się Mieczysław Wiśniewski, organizator wydarzenia


Mistrzostwa Polski w kickboxingu odbywające się w Mysiadle słyną z perfekcyjnej organizacji i wspaniałej atmosfery

Mistrzostwa Polski w pięknej hali CEiS-u odbyły się już po raz trzeci. Organizatorem imprezy był lokalny klub Wiśniewski Kick Boxing. Zawodnicy rywalizowali w formułach kick light (kadeci młodsi i starsi) oraz pointfighting (kadeci młodsi i starsi, juniorzy młodsi i starsi oraz seniorzy). Dwurundowe walki trwające do czterech minut były toczone od samego rana na czterech matach pod czujnym okiem aż 20 sędziów z Polskiego Związku Kickboxingu. W uroczystym otwarciu zawodów wzięli udział m.in. Rafał Skorek – dyrektor Centrum Sportu w gminie Lesznowola, który serdecznie powitał wszystkich gości oraz Piotr Siegoczyński, prezes Polskiego Związku Kickboxingu.

Podczas ceremonii otwarcia zawodów był obecny Piotr Siegoczyński (na zdj. pierwszy z lewej), prezes Polskiego Związku Kickboxingu

Popołudniową część zawodów zdominowały walki finałowe, podczas których obyło się na szczęście bez poważniejszych kontuzji i urazów.

Kickboxing to wbrew pozorom bardzo bezpieczny sport, ponieważ wszyscy zawodnicy walczą w ochraniaczach – mówi Mieczysław Wiśniewski.

On sam jako trener też miał powody do dumy, bo spośród pięciu jego zawodników aż trzech stanęło na podium w formule kick light. Złoty medal MP Kadetów Młodszych w wadze do 47 kg zdobył mieszkaniec Łozisk (gm. Lesznowola) Kacper Łezka, a trzecie miejsce w tej samej kategorii wywalczył Dawid Matysiak. Z kolei trzecie miejsce w kategorii seniorów +94 kg zajął Mateusz Gola.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię