KONSTANCIN-JEZIORNA Już w ten weekend grupy teatralne z konstancińskich placówek oświatowych staną w szranki o Grand Prix. Będzie można zobaczyć również gościnne spektakle młodzieżowych grup teatralnych działających w powiecie piaseczyńskim. Wstęp wolny


Festiwal Małych Form Teatralnych w Konstancińskim Domu Kultury (ul. Mostowa 15) odbędzie się po raz 15. O nagrody rywalizować będą przedstawienia przygotowane przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Ich występy oceni jury, które nie tylko wybierze najlepszą sztukę, lecz także przyzna nagrody za reżyserię, scenografię i kreacje aktorskie.
Pokazy spektakli konkursowych rozpoczną się w sobotę 17 marca o godz. 11 i potrwają do godz. 17. Przegląd spektakli konkursowych podczas tegorocznej edycji zapowiada się niezwykle interesująco. W rywalizacji weźmie udział 10 przedstawień, które jak co roku zachwycą nie tylko barwnymi strojami oraz imponującą scenografią, lecz także starannie dobraną muzyką oraz perfekcyjną grą młodych aktorów. Na uwagę zasługuje także różnorodność tematów, podejmowanych przez młodzież.

Ubiegłoroczny zdobywca Grand Prix – „Kto pociąga za sznurki” Zespołu Szkół nr 1 im. kard. Stefana Wyszyńskiego

Natomiast w niedzielę 18 marca od godz. 15 publiczność będzie mogła obejrzeć wyjątkowe, autorskie spektakle młodzieżowych grup teatralnych działających przy domach kultury z powiatu piaseczyńskiego. Będzie to familijne spotkanie z teatrem tworzonym przez dzieci i młodzież, które przeniosą całe rodziny w świat baśni. Poziom spektakli oraz ich tematyka gwarantują świetną zabawę dzieciom i dorosłym.

Festiwal zwieńczy uroczysta gala, podczas której w niedzielę o godz. 18 zarówno młodym artystom, jak i nauczycielom zostaną wręczone nagrody. W ubiegłym roku Grand Prix w kategorii gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne zdobył spektakl „Kto pociąga za sznurki” Zespołu Szkół nr 1 im. kard. Stefana Wyszyńskiego. Natomiast spektakl „Druga twarz” Zespołu Szkół nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego wygrał rywalizację szkół podstawowych. O artystycznym poziomie festiwalu świadczą wybitni artyści, którzy zasiadają w szacownym jury. W tym roku jurorami festiwalu będą reżyser Radosław Dunaszewski oraz Łukasz Lewandowski aktor teatralny, telewizyjny, filmowy i dubbingowy i wykładowca w Akademii Teatralnej w Warszawie, a także Karolina Pluta – pedagożka teatru, członkini zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Na studiach Pedagogika Teatru Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi przedmiot praca z widzem.

KDK zaprasza na widownię nie tylko dzieci i młodzież, lecz także także rodziców oraz dziadków. W repertuarze familijnego festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Na wszystkie wydarzenia festiwalowe – wstęp wolny. Patronat medialny: Kurier Południowy i PiasecznoNEWS.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię