Wielkie święto tańca

0

LESZNOWOLA W sobotę i niedzielę w Łazach odbyła się dziewiąta edycja GD Dance Show, w której wystartowało ponad 300 par


Pary prezentowały się na parkiecie w tańcach standardowych i latynoamerykańskich

W ubiegły weekend hala sportowa przy ulicy ks. Słojewskiego zmieniła się nie do poznania: klimatyczne dekoracje, specjalny parkiet, oświetlenie i nagłośnienie – wszystko to stworzyło idealne warunki zarówno tancerzom, jak i licznie przybyłej widowni.

Impreza coraz popularniejsza

Głównym organizatorem ogólnopolskiego turnieju tańca towarzyskiego o puchar wójta gminy Lesznowola był Zespół Obsługi Placówek Oświatowych. – Nasz turniej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ przez te wszystkie lata wyrobił sobie odpowiednią renomę – mówi Jacek Bulak, dyrektor ZOPO. – Doszło do tego, że musimy ograniczać liczbę par. Do Łaz przyjeżdżają także coraz bardziej utytułowani zawodnicy. Było to widać chociażby podczas sobotniej, wieczornej gali prowadzonej przez Iwonę Pavlović, w której wystąpiło wielu mistrzów Polski i świata.

Występujący w Grand Prix Tańca Towarzyskiego Federacji Tańca Sportowego zawodnicy podzieleni byli na różne kategorie wiekowe. Najmłodsi nie mieli nawet 7 lat. Mimo to na parkiecie radzili sobie znakomicie, braki techniczne nadrabiając rzadko spotykaną w tym wieku pewnością siebie. Koniec końców do rywalizacji przystąpiło ponad 300 par z wiodących szkół tańca i klubów tanecznych z całej Polski. W sumie pary startowały w aż 42 kategoriach tanecznych w stylach standard oraz latynoamerykańskim.

Widzowie dopingowali swoich faworytów

Na turniej, mimo pogody zachęcającej raczej do spędzania czasu w plenerze, przyszło też wielu widzów. – Niektórzy naprawdę bardzo żywo reagowali na występy swoich ulubionych par – mówi Jacek Bulak. – Wiele osób było też zaskoczonych, że ze zwykłej hali sportowej można zrobić profesjonalną salę taneczną.

Duża w tym zasługa współpracujących z gminą firm, które dostosowały przestrzeń do restrykcyjnych wymogów takich chociażby jak ten, że światła nie mogą rzucać cienia, a muzyka w każdej części parkietu musi być dobrze słyszana. W przyszłym roku turniej, który jest jedną ze sztandarowych gminnych imprez, będzie obchodził swoje 10-lecie. – Mogę obiecać, że atrakcji nie zabraknie – mówi Jacek Bulak.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię