Wielu rowerzystów jeździ bardzo brawurowo

3

KONSTANCIN-JEZIORNA Na drogach naszego powiatu można zaobserwować wielu rowerzystów. Niestety, są wśród nich tacy, którzy nie stosują się do znaków drogowych.  Wczoraj policjanci kontrolowali rowerzystów, posypały się mandaty

Wczoraj policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego pojawili się na najczęściej uczęszczanych trasach rowerowych. Okazało się, że wielu kierowców jednośladów zapominało o tym, że znak „stop” oznacza stop i obowiązuje wszystkich kierujących, w tym też rowerzystów. Taryfikator za niestosowanie się do znaku B-20 przewiduje mandat karny w wysokości 300 złotych. I takie kary otrzymało wczoraj 7 właścicieli jednośladów skontrolowanych w Habdzinie.

CZYTAJ TAKŻE:  Dostał mandat za fałszywe dane

Wielu rowerzystów jeździ bardzo brawurowo i zapomina o sygnalizowaniu zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. Nie trudno sobie wyobrazić, czym zakończy się jazda, kiedy kierowca odpowiednio wcześniej nie zobaczy jaki manewr będzie chciał wykonać cyklista. Osoby, które w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego niestety muszą liczyć się z mandatami.

 

Źródło: kpp

3 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze, mandaty powinny się posypać jeszcze za wiele innych wykroczeń!
    Dawniej każdy znał swoje miejsce w szeregu…
    Teraz pieszy włazi na przejście prosto pod samochód (bo przecież ma pierwszeństwo), rowerzyści jeżdżą sobie obok siebie blokując całkowicie ruch (bo przecież im wolno) a kierowcy muszą uważać na jednych i drugich. Paranoja 🙁

  2. Najogólniej przedstawiając sprawę, należy stwierdzić, że to po prostu brak kultury osobistej. A nie brak znajomości przepisów których od rowerzystów się nie wymaga. Wiele złego zrobiły media, promując od dawna, może od 20 lat, chamstwo i prostactwo na co dzień, jako sposób na życie. Widać to wyrażnie w TVP.Szkoła zaś uczy, w ilu osobach występuje duch święty, a nie jak korzystać bezpiecznie z drogi i roweru. Tyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię