Wiemy ile gmina zapłaciła za starą mleczarnię! Wkrótce rozpocznie się porządkowanie nieruchomości

4

PIASECZNO Po uprawomocnieniu się decyzji wywłaszczeniowej, zrujnowana nieruchomość przy skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Dworcowej została wyceniona. Na konto jej poprzedniego właściciela trafi 1,613 mln zł


Trwa porządkowanie księgi wieczystej.
– Złożyliśmy wnioski o aktualizację ewidencji – informuje burmistrz Daniel Putkiewicz.
– W najbliższym czasie będziemy chcieli posprzątać teren tej nieruchomości.

W związku z tym gmina wystąpiła do poprzedniego właściciela mleczarni z prośbą, aby zabrał z terenu posesji należące do niego ruchomości (m.in. stary sprzęt rolniczy). Kiedy to się stanie, narożna parcela zostanie wysprzątana ze śmieci i gruzu, a budynek mleczarni – zabezpieczony, aby nie niszczał i nie stanowił dla nikogo zagrożenia. Prace porządkowe mają zostać wykonane jeszcze przed otwarciem znajdującego się tuż obok Centrum Edukacyjno-Multimedialnego. Równocześnie mają zostać przygotowywane projekty dotyczące zagospodarowania tego miejsca. Więcej o finalnym przeznaczeniu mleczarni będzie można powiedzieć za kilka miesięcy.

TW

4 KOMENTARZE

  1. To duża strata dla biznesu. Gdzie my, mali przedsiębiorcy będziemy teraz jeździli po Ukraińców? Zawsze byli „pod mleczarnią”. Niech gmina wybuduje mleczarnię w nowym miejscu bo nam biznes padnie !

  2. Super żegmina to wykupiła. Liczę na szybkie porządki. Cena.? Myślę że rynkowa. To spora działka. Jeszcze raz brawo za szybkie działanie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię