Wiemy już, kiedy dzieci rozpoczną naukę w nowej „Leśnej Chatce” na Placu Sportowym

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Jak podają władze gminy, najprawdopodobniej dziś nadzór budowlany wyda pozwolenie na użytkowanie nowego budynku. Dzieci zaczną korzystać z obiektu w środę


– Oficjalne otwarcie planujemy wstępnie na 9 października – zdradził nam wczoraj burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Włodarz w ostatnich dniach był zaabsorbowany finalizowaniem inwestycji. W środę sanepid i straż pożarna wydały pozytywne opinie na temat budynku, bez czego Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego nie mógłby postawić kropki nad „i”, czyli wydać pozwolenia na użytkowanie przedszkola.

Wewnątrz obiekt był już gotowy od kilku tygodni, od połowy sierpnia trwały gorączkowe prace nad zagospodarowaniem otoczenia placówki – budowano drogę pożarową i parkingi, a także porządkowano teren zielony. Nowy obiekt na 150 dzieci, który powstał kosztem 7,7 mln zł, zastąpi starą siedzibę Przedszkola nr 4 „Leśna Chatka” przy ul. Wareckiej. Nowa „Leśna Chatka” działce pomiędzy ulicami Prusa, Sanatoryjną oraz Granicznej jest nowoczesnym i przestronnym budynkiem, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znalazło się w niej sześć sal dydaktycznych (dla każdej grupy), sala sportowo-widowiskowa, sala do zajęć sensorycznych oraz kuchnia. Wprost z sal, przez drzwi tarasowe, dzieci wyjdą na place zabaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię