Wiemy, kiedy interniści wrócą do przychodni

0

PIASECZNO W przychodni w Gołkowie lekarza internisty nie ma od 12 kwietnia, zaś w Złotokłosie od czwartku. Mimo że przychodnie pracują, wielu mieszkańcom odwołano zaplanowane wcześniej wizyty. Sprawdziliśmy czym spowodowana jest absencja lekarzy i kiedy wrócą do pracy


Jak udało się nam ustalić, zarówno doktor Gładysz pracująca w przychodni w Gołkowie, jak i doktor Wojtas ze Złotokłosu przebywają aktualnie na zwolnieniach lekarskich. Niedawno lekarze zostali oddelegowani przez wojewodę do pracy w Szpitalu Południowym na Ursynowie, ale odwołali się od tej decyzji. Pisma z prośbą o przywrócenie lekarzy do pracy w przychodniach w Gołkowie i Złotokłosie skierował do wojewody burmistrz Daniel Putkiewicz, po wcześniejszej konsultacji z wiceburmistrz Hanną Kułakowską-Michalak i Martą Dorociak-Burzą, dyrektor Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Piasecznie. Odwołanie zostało rozpatrzone pozytywnie i od najbliższego poniedziałku pani doktor znów będzie przyjmowała w Gołkowie swoich pacjentów. Internisty w Złotokłosie ma nie być prawdopodobnie do końca przyszłego tygodnia.
Obydwie przychodnie jednak działają, są w nich lekarze pediatrzy i pielęgniarki – mówi Marta Dorociak-Burza, dyrektor SZPZLO. – Pacjenci, którzy pilnie muszą skorzystać z pomocy internisty, są kierowani do przychodni przy Fabrycznej lub w Zalesiu Górnym – dodaje.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię