Wiemy kiedy naprawdę znikną utrudnienia przy starej mleczarni. Na dawną trasę wróci też 709!

0

PIASECZNO Zarówno przebudowa ulicy Dworcowej jak i modernizacja ulicy Jana Pawła II miały zakończyć się do 30 listopada. Wygląda jednak na to, że potrwają prawie trzy tygodnie dłużej


Kierowcy mają już powoli dość utrudnień w rejonie starej mleczarni. Dwa tygodnie temu zaczęła się przebudowa ulicy Jana Pawła II na odcinku od Dworcowej do torów. Wykonawca położy na drodze nową nawierzchnię, wybuduje chodnik i ciąg pieszo rowerowy, zatoczkę dla autobusów naprzeciwko targowiska oraz poprawi felerną sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z Żytnią. Choć prace idą tam pełną parą, nie udało się dotrzymać pierwotnego terminu ich zakończenia. W tej chwili odcinek od Dworcowej do Żytniej jest całkowicie wyłączony z ruchu, a na odcinku od Żytniej do torów odbywa się ruch wahadłowy.
– Aneksowaliśmy umowę z wykonawcą, prace mają zakończyć się do 18 grudnia – informuje starosta Ksawery Gut. Tego samego dnia zostanie odblokowany również przejazd ulicą Dworcową (termin ten potwierdził już wykonawca), która jest zamknięta od lipca. W kontekście udrożnienia Dworcowej wiele osób zadaje sobie pytanie, czy, a jeśli tak to kiedy powróci na dawną trasę autobus 709.
– Autobus będzie jeździł tak, jak dawniej, ale nie stanie się to od razu – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. Aby można było rozpocząć rozmowy z ZTM droga musi zostać całkowicie wykończona, odebrana i dopuszczona do użytkowania. 709 wróci więc na dawną trasę pewnie dopiero na początku przyszłego roku.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię