Wiemy kiedy otwarcie Postępu

0

LESZNOWOLA Odcinek ulicy Postępu od Leśnej do drogi 721 w Łoziskach jest praktycznie gotowy. Pozostały do wykonania zabiegi kosmetyczne, jak zrobienie oznakowania oraz dokończenie odwodnienia. Wykonawca, firma Fal-Bruk ma czas na otwarcie drogi do 17 grudnia. Do tej pory ma zostać wykonane także skrzyżowanie przy Tolku


Prace związane z przebudową pierwszego odcinka Postępu od początku przebiegały sprawnie. Otwarcie ulicy uwarunkowane jest jednak zakończeniem przebudowy skrzyżowania. Tu cały czas odbywa się ruch wahadłowy, ale roboty idą swoim tempem. Kilka tygodni temu wykonawca zrobił rondo na skrzyżowaniu Postępu i Leśnej, po czym zaczął przebudowywać odcinek Mazowieckiej w kierunku Bobrowca.
– Rondo jest już skończone i wyszło ładnie – ocenia pan Stanisław, którego posesja znajduje się kilka metrów od skrzyżowania. – O wiele gorzej niż drogowcom idzie energetykom i gazownikom, którzy przesuwali przebiegające obok instalacje. Efekt jest taki, że ci pierwsi wykopali obok ronda głęboki dół, który w żaden sposób nie został zabezpieczony, a gazownicy wyprowadzili w środku chodnika rurę, o którą kilka dni temu o mało nie zabił się rowerzysta.

Mieszkaniec argumentuje, że wykopany kilka tygodni temu dół stwarza zagrożenie dla pieszych

Powiat przypomina, że prace zarówno przy Postępu jak i Mazowieckiej (od ronda w kierunku Bobrowca) cały czas trwają.
Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Mimo niekorzystnej pogody nie mamy informacji o opóźnieniach – mówi Joanna Grela z biura promocji powiatu.
Ulica Postępu od ronda do skrzyżowania przy Tolku, podobnie zresztą jak samo skrzyżowanie, powinna być przejezdna za dwa tygodnie.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię