Wiemy, kiedy zostanie otwarta szkoła w Zamieniu

0

LESZNOWOLA Szkoła Podstawowa w Zamieniu jest już praktycznie gotowa i ma przyjąć pierwszych uczniów 1 września tego roku. Rekrutacja ma ruszyć już od 1 marca. Poprowadzi ją dyrektor SP w Mysiadle


W nowej podstawówce mają uczyć się dzieci z Zamienia i Zgorzały, ale być może obwód szkoły zostanie poszerzony. Uczniowie z tych dwóch miejscowości, którzy uczęszczają obecnie do innych placówek, nie muszą (choć mogą) przenosić się do nowej szkoły. Do SP w Zamieniu mają trafić na pewno uczniowie z filii SP w Zgorzale (ul. Cyraneczki 8). Zapytaliśmy, czy budynek jest już w pełni gotowy na przyjęcie pierwszych uczniów.
– Prace budowlane są w zasadzie na ukończeniu – mówi wicewójt Marcin Kania. – Obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na wyposażenie placówki.
Szkoła w Zamieniu na jednej zmianie będzie w stanie przyjąć 725 uczniów (w oddziałach 25-osobowych). W praktyce oznacza to, że w komfortowych warunkach, w optymalnym systemie 1,5-zmianowym, będzie mogło uczyć się około 1000 dzieci.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię