Wiemy kiedy zostanie otwarty basen. Wcześniej ruszy siłownia

0

GÓRA KALWARIA Trwa remont basenu w Górze Kalwarii. Modernizowana jest m.in zjeżdżalnia, która stanowi jedną z największych atrakcji pływalni. – Wszystkie prace powoli dobiegają końca – mówi Paweł Maciejewski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji


Basen w Górze Kalwarii, podobnie zresztą jak znajdująca się w obiekcie siłownia, został zamknięty w połowie marca w związku z pandemią koronawirusa. Wkrótce potem zaczął się remont pływalni.
– Objął on między innymi strefę saun – informuje Paweł Maciejewski. – Odnowiliśmy również przebieralnie i częściowo zmodernizowaliśmy dach.
Oprócz tego położono 100 m kw. płytek antypoślizgowych przy basenie sportowym i przeprowadzono kompleksowy remont wewnętrznej zjeżdżalni, wymieniając w niej część zużytych, skorodowanych elementów.
– Prace przy zjeżdżalni potrwają jeszcze kilka dni – mówi dyrektor OSiR-u. – Chcemy otworzyć basen 15 czerwca, ale nie wykluczamy 1-2 dni poślizgu.
Na pewno wcześniej, bo już 8 czerwca, zostanie uruchomiona siłownia (podczas przerwy odnowiono w niej ściany), która będzie czynna codziennie w godz. 13-21 z przerwą między 17 a 17.20 na dezynfekcję urządzeń.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię