Wiemy, mieszkańcy której gminy najchętniej szczepią się przeciwko COVID-19

0

Liderem, jeśli chodzi o procentowy udział osób w pełni zaszczepionych do ogólnej liczby mieszkańców jest Konstancin-Jeziorna. Na drugim miejscu plasuje się Piaseczno, a na trzecim Lesznowola


Według rządowych danych w uzdrowisku do tej pory w pełni zaszczepionych jest już 9557 osób, co stanowi 38,8 proc. ogółu zameldowanych mieszkańców. Jest to także drugi wynik w województwie mazowieckim i szósty w kraju. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęło już 56 proc. mieszkańców. A jak te wskaźniki wyglądają w innych gminach? Dobrze sytuacja przedstawia się w Piasecznie. Tu na ponad 86 tys. mieszkańców pierwszą dawkę preparatu przyjęło 55 proc. zameldowanych osób, zaś w pełni zaszczepionych jest 34,5 proc. (29740 osób). Trzecia w tym zestawieniu jest Lesznowola, gdzie w pełni zaszczepionych jest już 30,1 proc. mieszkańców (prawie 9 tys. osób). Kolejne miejsca zajmują: Góra Kalwaria (28 proc. w pełni zaszczepionych), Prażmów (27,5 proc.) oraz Tarczyn (25,6 proc.).
Ministerstwo zdrowia podaje, że do 17 czerwca odsetek Polaków zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki wyniósł 41,56 proc., zaś dwiema dawkami – 25,93 proc.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię