Wieńce już prawie uplecione

0

KONSTANCIN-JEZIORNA „Plon niesiemy, plon, w gospodarza w dom” – usłyszymy w niedzielę 3 września w Czernidłach podczas tegorocznego święta plonów

Dożynki gminne rozpocznie korowód sołectw gminy Konstancin-Jeziorna, niosących przygotowane ze zbóż wieńce, prowadzony przez starostów dożynek. Oficjalne uroczystości rozpocznie msza św. polowa o godz. 13, a po niej włodarze gminy podzielą się ze zgromadzonymi chlebem z tegorocznego zboża (godz. 14).
Interesująco w tym roku zapowiada się turniej sołectw, w którym pięcioosobowe drużyny zmierzą się w widowiskowych konkurencjach, wymagających nie lada umiejętności i sprawności. Najlepszym rolnikom z gminy zostaną wręczone nagrody wraz z tytułami Rolnik Roku 2017, a jury wybierze najładniejszy wieniec tegorocznych dożynek.
Na scenie od godz. 14.50 zaczną się prezentować gminne zespoły artystyczne: Przepióreczka, Sonata i Rapsodia, a także Barbara Wiewióra, Łurzycanki, Pogodna Jesień, Jarzębina Czerwona i Cantabile. W inną muzyczną rzeczywistość przeniesie publiczność zespół Mateo (godz. 19), a po nim zespół Dbomb – gwiazda disco polo (godz. 20). Po koncertach będzie można potańczyć przy muzyce przygotowanej przez DJ-a D.M.D. (godz. 21).
Na czas imprezy zostaną otwarte liczne stoiska. Będzie można zjeść, napić się i kupić ciekawą pamiątkę. Wśród wystawców znajdą się twórcy ludowi oraz producenci naturalnej i ekologicznej żywności. Na dzieci czekać będą bezpłatne atrakcje, m.in. dmuchańce, warsztaty artystyczne i fotobudka.
Organizatorami Gminnych Dożynek są Gmina Konstancin-Jeziorna i Sołectwo Czernidła. Patronem medialnym jest Kurier Południowy.

Piotr Chmielewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię