Wiesz, o której odjedziesz

8

PIASECZNO Rusza system informacji pasażerskiej na przystankach w Piasecznie. Pasażerowie mogą już sprawdzić kiedy przyjedzie autobus, na który czekają. Trwa instalacja urządzeń systemu informacji pasażerskiej.

Dotychczas mieszkańcy mogli sprawdzić lokalizację autobusów dzięki Mobilnej Karcie Mieszkańca lub specjalnym aplikacjom. Teraz uzyskanie informacji o tym jak daleko jest nasz autobus i kiedy można się go spodziewać, będzie znacznie łatwiejsze.

Ekrany, pylony i moduły NFC

W ostatnich dniach rozpoczęła się instalacja urządzeń systemu informacji pasażerskiej na przystankach autobusowych na terenie Gminy Piaseczno. W tej chwili pasażerowie oczekujący na autobus na przystanku przy dworcu PKP w Piasecznie, mogą już śledzić na ekranie zainstalowanym w hali dworca trasę autobusów w czasie rzeczywistym.

Nowoczesny pylon z informacją o czasie przyjazdu poszczególnych linii pojawi się również na zewnątrz budynku. Obecnie na wszystkich gminnych przystankach instalowane są czujniki NFC. Pozwolą one każdemu posiadaczowi smartfonu wyposażonego w moduł NFC odczytać informację o lokalizacji autobusu. Wystarczy tylko zbliżyć nasz telefon do nadajnika umieszczonego na przystanku.

– Na przystanku „Szkolna 01” oraz „Kusocińskiego 02” pojawią się ekrany z informacją dla pasażerów podobne do tych warszawskich – zapowiada II Zastępca Burmistrza Robert Widz. – Z kolei na przystanku obok sądu pojawi się pylon, który chcemy zintegrować z nowym „zielonym” przystankiem.

– Mamy nadzieję, że system informacji pasażerskiej ułatwi naszym mieszkańcom korzystanie z transportu publicznego i zachęci do korzystania z komunikacji miejskiej nowe osoby – mówi Burmistrz Daniel Putkiewicz.

8 KOMENTARZE

  1. Zapewne przewidziana jest pod koniec lata gospodarska wizyta kogoś z KC PO, być może sam król Europy zawita. Stąd ta przebudowa Puławskiej, tablice na przystankach i cała para w gwizdek

  2. Przede wszystkim, to może by tak zsynchronizować przyjazdy eLek pod dworzec w porannym szczycie z odjazdami pociągów do Warszawy, a w popołudniowym odjazdy eLek z przyjazdami pociągów z Warszawy. Nie może być np. tak, że pociągi przyjeżdżają np. 19,48 czy 20,48, a taki L-39, który z założenia miał rozwozić ludzi po Piasecznie i nawet dalej: po Józefosławiu/Julianowie odjeżdża dopiero po 19 minutach (odpowiednio 20,07 czy 21,07).

  3. Dziś telewizory prezentujące przybliżony czas, jutro telewizory rozwalone o ile jeszcze będą…

    W Warszawie system informacji pasażerskiej na przystanku (np. tramwajowym) na zewnątrz. W Piaseczkowie telewizor, który dziś działa, a po zamknięciu dworca nikt i tak nie będzie miał pożytku…

    Wyposażyliście te niebieskie kible na kółkach chociaż w moduły GPS? 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię