Wietnamczycy nielegalnie w Wólce Kosowskiej

0

LESZNOWOLA W miniony weekend funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w ramach przeprowadzonych kontroli legalności pobytu zatrzymali 5 cudzoziemców.

Trzech mężczyzn zatrzymano na terenie Wólki Kosowskiej. Obywatele Wietnamu przebywali w Polsce bez żadnego dokumentu uprawniającego ich do wjazdu do naszego kraju. W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim podczas rutynowej kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali też Wietnamkę. Nie opuściła terytorium RP po wykorzystaniu dopuszczalnego okresu swojego pobytu wskazanego w wizie Schengen.
Wobec nich Komendant PSG Warszawa-Okęcie wydał decyzje zobowiązujące do powrotu. W miniony weekend zatrzymano też mieszkańca Bangladeszu, który został wylegitymowany na lotnisku Warszawa-Modlin po przylocie samolotu ze Szwecji. Mężczyzna do kontroli okazał paszport oraz polską kartę pobytu wydaną w celu podjęcia pracy. Jednak w toku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że podróżny mieszka, pracuje i studiuje w Szwecji, a do Polski przyjechał jedynie odwiedzić kolegę. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych przy KPP w Nowym Dworze Mazowieckim do dalszych czynności. Prawdopodobnie cudzoziemiec otrzyma decyzję nakazującą mu powrót do swojego kraju.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię