Wietnamczycy zatrzymani w Wólce Kosowskiej

0

LESZNOWOLA W zeszły czwartek w wyniku kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terenie Wólki Kosowskiej funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu. Z ich oświadczeń wynika, że do Polski dostali się nielegalnie.

Zatrzymane osoby to dwóch mężczyzn w wieku 29 i 42 lat, legitymujący się wietnamskimi paszportami. W Wólce Kosowskiej trudnili się różnego rodzaju pracami m. in. handlem lub transportowaniem towarów w obrębie azjatyckiego centrum handlowego.

W wyniku kontroli funkcjonariusze stwierdzili, że Wietnamczycy przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nielegalnie – bez ważnych wiz lub innych dokumentów, które uprawniałyby ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Co więcej, z ich oświadczeń wynika, że do Polski dostali się nielegalnie, płacąc od 12 do 13 tys. dolarów. Wobec mężczyzn zostało wszczęte postępowania administracyjne, zakończone wydaniem decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu z zakazem ponownego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen na okres 3 lat.

INF.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię