Windą czy schodami? Ta wystawa inauguruje obchody 90-lecia Zalesia Górnego

1

PIASECZNO Do 18 lutego w bibliotece w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym można oglądać wystawę Grupy Plastycznej Młyn, która inauguruje obchody 90-lecia Zalesia Górnego

Intrygujący tytuł ekspozycji „Windą czy schodami?” nawiązuje do budowy windy w Klubie Kultury w Zalesiu Górnym. Artystów biorących udział w wystawie jest aż 16. Jolanta Bojanowska-Kunkel, Dorota Chojnicka-Rożańska, Monika Czuba, Grażyna Doba-Wolska, Hanna Górecka, Heart, Agnieszka Metko, Izabella Mrozińska, Jacek Skrzynecki, Wiesław Szamocki, Weronika Szczytowska, Danuta Szymczak, Krystyna Zabuska-Łopatek, Leszek Zadrąg, Maciej Zadrąg oraz Paweł Zaręba stworzyli różnorodne prace – zarówno symboliczne, realistyczne, metaforyczne, jak „z przymrużeniem oka”. Ekspozycja stanowi owoc międzypokoleniowej pracy i jest mieszanką wielu artystycznych wizji.
Chciałabym bardzo podziękować grupie artystów z Młynu – mówi Małgorzata Szamocka, inicjatorka wystawy. – Mamy wiele tematów na kolejne wystawy. W naszej kilkunastoosobowej grupie spotykamy się co miesiąc i ona nam się rozrasta, z czego się bardzo cieszę. W tej sali jest trochę więcej przestrzeni i oddechu niż w Zalesiu.
Dyrektor Centrum Kultury w Piasecznie Magdalena Gawrych wyraziła z kolei swoje zadowolenie, że sztuka współczesna coraz częściej gości w ofercie i Centrum Kultury i biblioteki.
Mam nadzieję, że choć Grupa Młyn prezentuje się w tej przestrzeni po raz pierwszy, to nie po raz ostatni – stwierdziła dyrektor.

Grzegorz Tylec

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię