Wiosenne kwiaty zakwitły w Zalesiu

0

PIASECZNO W ogrodzie pani Marii przy ul. Królowej Jadwigi w Zalesiu Dolnym zakwitły przebiśniegi, ranniki oraz leśne sasanki. – Pięknie będzie jak zakwitną krokusy, przy takiej pogodzie spodziewam się ich za kilka dni – mówi właścicielka posesji


W ogrodzie pani Marii rośnie kilka tysięcy wiosennych kwiatów. Zwykle kwitną na przełomie lutego i marca. W tym roku jednak zakwitły około dwóch tygodni wcześniej.

Wszystko przez pogodę, luty w tym roku był wyjątkowo łaskawy – mówi nasza czytelniczka. Jako pierwsze z ziemi zawsze wychodzą żółte ranniki. Zaraz po nich kwitną białe przebiśniegi.

Kiedyś wyciągałam je prawie spod śniegu, jednak teraz nie ma mroźnych zim, a śnieg o tej porze roku to prawdziwa rzadkość – mówi pani Maria. Kobieta prowadzi nas na południową stronę ogrodu, gdzie rosną w trawie pięknie pachnące, różowo-fioletowe leśne sasanki. Wśród kwiatów latają pszczoły.

Jednak największy efekt w moim ogrodzie robią krokusy, już nie mogę się ich doczekać – mówi pani Maria. – Wtedy ściągają tu ludzie z całego zalesia i robią sobie z nimi zdjęcia.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię