Wiosenne porządki nad rzeką

0

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA W ubiegły weekend odbyła się akcja sprzątania gminnych terenów nad Jeziorką na wysokości ulicy Śniadeckich


Z terenu przylegającego do rzeki usunięto śmieci, gruz i dzikie zarośla

Inicjatorami akcji byli piaseczyński radny Michał Mierzwa i radny z Konstancina-Jeziorny, Włodzimierz Wojdak. Swojego wsparcia udzielił im także senator RP, Konstanty Radziwiłł. Skąd wziął się pomysł wysprzątania akurat tego terenu? – W tym miejscu krzyżuje się szlak rowerowy z Warszawy do Lasów Chojnowskich i szlak kajakowy – mówi Michał Mierzwa. – W ramach budżetu obywatelskiego, mieszkańcy zdecydowali o powstaniu w tym miejscu przystanku kajakowo-rowerowego.

Poza tym pobliską kładką pieszo-rowerową ma przebiegać w przyszłości trasa rowerowa łącząca Piaseczno, Konstancin-Jeziorną i Górę Kalwarię. W budżecie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego zarezerwowano na nią aż 10,5 mln zł. Te pieniądze mają trafić do wyżej wspomnianych gmin na zasadzie dofinansowania. W ramach projektu, który będzie realizowany w najbliższych latach, planuje się utworzenie i oznakowanie niemal 87 km tras rowerowych.

– Akcja miała na celu, oprócz uprzątnięcia z terenu przylegającego do Jeziorki śmieci, gruzu i dzikich zarośli, zainteresowanie mieszkańców potencjałem wykorzystania tego miejsca – dodaje Michał Mierzwa. – Dziękujemy wszystkim, którzy się do niej przyłączyli.

W ciągu kilku godzin udało się zebrać całą przyczepę śmieci, gruzu oraz usunąć dzikie chaszcze utrudniające dostęp do rzeki. Na koniec działka została zagrabiona.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię