Wirtualne Otwarte Ogrody

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Już w ten weekend odbędzie się w Konstancinie-Jeziornie 13. edycja festiwalu Otwarte Ogrody. Tym razem jednak impreza została zorganizowana w nieco innej formule, dostosowanej do czasów pandemii


W tym roku do konstancińskich ogrodów będzie można zaglądać za pośrednictwem you tuba bądź śledzić odbywające się w nich wydarzenia na facebookowym profilu gminy. A co konkretnie będzie można obejrzeć? Muzeum Villa la Fleur pokaże wybrane arcydzieła XX-wiecznego malarstwa i rzeźby (m.in. Tamary de Lempickiej, twórców École de Paris czy Bolesława Biegasa). Duet Cheek 2 Cheek zaprezentuje oryginalne aranżacje muzyki rozrywkowej, wykonane na harfę celtycką i ukulele. Różne pieśni, zarówno rozrywkowe, jak i ludowe, od Louisa Armstronga do Stanisława Moniuszki, przedstawi Konstanciński Chór Kameralny. Wyjątkowe pieśni Eleny Kazancewej, śpiewającej poetki z Mińska, przybliży podczas koncertu zespół Piąty Dzień Tygodnia. Będą też nadwiślańskie krajobrazy utrwalone na fotografiach Moniki Bukowińskiej. W ogrodzie rodziny Hertlów poznamy twórczość malarską i rzeźbiarską Piotra Hertla, a malarstwo Emilii Czyż-Kędzierskiej znajdzie przestrzeń w pięknym ogrodzie artystki. Miłośników literatury zainteresuje z pewnością film „Niełatwo być pisarzem”, opowiadający o historii Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, założonego przez twórców niezgadzających się z decyzją władz stanu wojennego o rozwiązaniu Związku Literatów Polskich.
Z kolei w niedzielę, w godz. 12–20, w Hugonówce będzie można oglądać obraz autorstwa Pabla Picassa. O godz. 18 natomiast odbędzie się spotkanie z bohaterem portretu, artystą sztuk wizualnych Witoldem-K.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię