Wirtuoz fortepianu – Piotr Latoszyński 11 listopada zagra recital chopinowski w Tarczynie

0

TARCZYN To będzie mocny akcent na finał tarczyńskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wstęp na koncert, który odbędzie się w niedzielę o godz. 16 w Ośrodku Kultury, będzie wolny


Piotr Latoszyński (37 lat) po ukończeniu z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi kontynuował studia pianistyczne w Robert Schumann Hochschule w Duesseldorfie oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie. Ponadto brał udział w licznych kursach mistrzowskich, m. in. w: Hamamatsu International Piano Academy, Music Academy of the West Santa Barbara, Meisterkurs fuer Musik w Zurichu, w Międzynarodowym Kursie Pianistycznym w Krakowie, Konzertarbeitswochen w Goslar oraz Internationaler Mesiterkurs fuer Pianisten w Darmstadt. Na kursach tych kształcił się pod kierunkiem wielu wybitnych pedagogów takich jak : Hiroko Nakamura, Arie Vardi, Rudolf Buchbinder, Kevin Kenner, Yves Henry, Yvonne Lee, Jerome Lowenthal.

Wirtuoz ma za sobą występy na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie oraz Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi w kategorii trio fortepianowe. W 2006 roku wygrał Konkurs im. F. Chopina w Mariańskich Łaźniach, a w 2007 roku Konkurs im. Miłosza Magina w Paryżu, otrzymując dodatkowo nagrodę prasy.

W sali widowiskowo-koncertowej przy ul. Stępkowskiego 17 w Tarczynie artysta wykona najsłynniejsze i najbardziej znane utwory Fryderyka Chopina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię