BB

PIASECZNO Włodarze powiatu rozpoczęli poszukiwanie nowego, długoletniego gospodarza dla podupadłego ośrodka turystyczno-wypoczynkowego w Zalesiu Górnym

Dzierżawca będzie inwestował w obiekt i czerpał z tego korzyści przez najbliższe 17 lat. „Wisła” to największy tego typu ogólnodostępny ośrodek w naszej okolicy – ma powierzchnię prawie 50 hektarów. Na tym terenie oprócz lasu znajdują się dwa stawy (m.in. do pływania kajakami), otwarty basen oraz baza hotelowo-gastronomiczna. Niestety, obiekt jest już bardzo wyeksploatowany i z tego względu potrzebne są duże nakłady (i dobre pomysły), żeby znów zaczął przyciągać większe grono wypoczywających. – Zależy nam, aby ośrodek służył przede wszystkim mieszkańcom powiatu. Wierzymy, iż okres dzierżawy da podstawy, by wyłoniony w przetargu podmiot zainwestował w ośrodek więcej, niż tylko w stragany z piwem i kiełbasą – mówi wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski.
W projekcie umowy jest zapis zobowiązujący dzierżawcę do wykonania na terenie kompleksu inwestycji za przynajmniej 2 mln zł w ciągu dwóch lat. W tym okresie podmiot będzie płacił obniżony o 40 proc. czynsz za ośrodek (który ma wynosić rocznie 250 tys. plus VAT). – Liczymy, że w ten sposób przyciągniemy tylko poważnych oferentów – oznajmia wicestarosta.
Jak informowaliśmy jesienią, zainteresowanie podpisaniem umowy na dzierżawę „Wisły” zgłaszały dwa podmioty. Pierwszym jest spółka, która przez trzy lata najmowała obiekt. Jej prezes Łukasz Kulikowski obiecuje rozwój bazy rekreacyjno-sportowej, gastronomicznej, rewitalizację otwartego basenu i generalnie „oczyszczenie obiektu z pozostałości komuny”.
Złożenie swojej oferty zapowiedziała również Fundacja Zalesie Górne skupiająca kilku mieszkańców miejscowości (jej wiceprezesem jest aktor Paweł Królikowski). W planach organizacji jest realizacja m.in. pasaży spacerowych, kilku punktów gastronomicznych, parku edukacyjnego we współpracy z Nadleśnictwem Chojnów, unowocześnienie basenu, ale również – w dalszych planach – budowa hali sportowej i centrum rehabilitacyjno-sportowego z częścią noclegową.

Piotr Chmielewski
Szczegóły przetargu: http://piaseczno.pl/aktualnosci/511-osrodek-wisla-do-dzierzawy
 
WPI TAXI Piaseczno

1 KOMENTARZ

  1. Okey.Nareszcie Starostwo zmądrzalo,lecz moim zdaniem okres dzierżawy powinien być dłuższy np. 20 lat.Co do inwestorów obawiam się czy ” KUSY”jeżeli wygra przetarg potrafi coś dobrego zrobić.Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię