Wizualizacja nowego targowiska

1

LESZNOWOLA Gmina Lesznowola uzyskała dofinansowanie w wysokości prawie miliona złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 na budowę pierwszego w gminie targowiska.

Umowę na dofinansowanie 22 maja podpisała wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik.
Lesznowolski targ „Mój Rynek” będzie obiektem, który odbiega od stereotypu chaotycznych i nieuporządkowanych polskich placów targowych. Koncepcja zakłada budowę całorocznego, nowoczesnego i eleganckiego budynku przy ulicy Sadowej w Nowej Iwicznej, który poza funkcjami typowo handlowymi będzie wykorzystywany do organizacji imprez wystawienniczych oraz promocji lokalnych producentów żywności, twórców i rękodzielników.
– Przed nami procedura opiniodawcza merytorycznych Komisji Rady Gminy, które przesądzą o ostatecznej lokalizacji przedsięwzięcia – informuje gmina. – Planuje się, że pierwsze zakupy w obiekcie „Mój Rynek” będzie można zrobić w 2023 roku.

inf

1 KOMENTARZ

  1. Targowiska, pomimo swojego chaotycznego wyglądu powinny posiadać kilka zalet i w większości takimi dysponują: cena produktów konkurencyjna w stosunku do cen sklepowych, lokalni dostawcy i klimat. Czy w takim pasażu uda się spełnić te wymagania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię