Wjechał na przejazd kolejowy tuż przed pociągiem

4

PIASECZNO Policjanci dzięki pomocy internautów odnaleźli i ukarali kierowcę, który w Zalesiu Górnym wjechał pomiędzy szlabany kolejowe tuż przed nadjeżdżającym pociągiem

Pod koniec października do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, wpłynęło kilka informacji o niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło na przejeździe kolejowym w Zalesiu Górnym. Kierujący samochodem terenowym nie zważając na zamykane szlabany wjechał na tory kolejowe.
Stało się to tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Kierowca zdołał co prawda w ostatniej chwili wpasować się na torowisku tak, by nie doszło do zderzenia z pociągiem, jednak było już o przysłowiowy włos od tragedii. Zachowanie kierowcy zbulwersowało innych uczestników ruchu, którzy byli świadkami zdarzenia.
Na forach internetowych oraz w lokalnych mediach przedstawione zostały liczne opisy sytuacji. Dzięki nagłośnieniu sprawy w internecie udało się znaleźć osobę, która nagrała cały przebieg zdarzenia.
Piaseczyńscy policjanci zajęli się sprawą i mimo słabej jakości zdjęć ustalili właściciela pojazdu. Jak się okazało suzuki należało do mieszkańca Warszawy. Został on wezwany do złożenia wyjaśnień, oraz ukarany wysokim mandatem karnym.
– Ta sprawa niech będzie kolejną przestrogą przed lekceważeniem obowiązku zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych – przestrzegają piaseczyńscy policjanci.

AB

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię