Wkrótce asfalt na Podleśnej. Słup na razie musi zostać!

0

PIASECZNO – Na ulicy Podleśnej przy restauracji Corner w Zalesiu Dolnym jest zwężenie spowodowane przez stojący w drodze słup – alarmuje pan Włodzimierz, jeden z mieszkańców. – Droga ma być wkrótce wyasfaltowana. Może wypadałoby go przenieść…


Utwardzenie Podleśnej, Jałowcowej i Asnyka, które ma zostać zrealizowane jeszcze w tym roku, jest ukoronowaniem dużej inwestycji odwodnieniowej.
– Jak już jednak coś robimy, róbmy to porządnie – piekli się pan Włodzimierz. – Ten słup stoi w pasie drogi od lat, nikt tego wcześniej nie uregulował. Zwężenie stwarza zagrożenie dla ruchu. Ja sam miałem w tym miejscu już dwa wypadki, bo samochody wyjeżdżające zza zakrętu nie zdążyły wyhamować. Ten słup należy jak najszybciej przenieść. Gmina realizuje inwestycję za grube miliony, uważam więc, że powinna zrobić ją porządnie – dodaje nasz czytelnik.
Radna Magdalena Woźniak, która od dawna pilotuję tę inwestycję wyjaśnia, że nakładka na Podleśnej jest tak naprawdę zadaniem remontowym.
– Poza tym to spokojna droga dojazdowa, tam nie odbywa się ruch tranzytowy – tłumaczy radna. – Na razie słup musi zostać tam gdzie jest, bo nie ma go dokąd przenieść. Zostanie natomiast przesunięty w prawo krawężnik, znajdujący się po prawej stronie tej ulicy. Dzięki temu szerokość drogi będzie prawidłowa. 

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię