Wkrótce Dni Konstancina. Będzie się działo!

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Już w najbliższy weekend 15 i 16 czerwca odbędą się Dni Konstancina – wyjątkowe wydarzenie, gwarantujące rozrywkę dla osób w każdym wieku. W programie liczne atrakcje dla dzieci, wydarzenia kulturalne, koncerty znanych artystów z Kasią Cerekwicką na czele oraz prelekcje historyczne. Zaplanowano też doroczną paradę retro, która przejdzie spod Starej Papierni do Parku Zdrojowego


Jedną z atrakcji pierwszego dnia imprezy będzie koncert Kasi Cerekwickiej

Impreza rozpocznie się w sobotę 15 czerwca o godz. 13 w Parku Zdrojowym. Na scenie amfiteatru wystąpią chóry Cantabile i No Bell Montessori oraz grupy ER-nesta i Egurrola Dance Studio. Około godz. 16 na scenie zamelduje się zespół Manaus, a po nim Mateusz Krautwurst – jeden z najbardziej utalentowanych muzyków młodego pokolenia (godz. 17). Jednak największą gwiazdą pierwszego dnia święta uzdrowiska będzie wokalistka Katarzyna Cerekwicka, której koncert rozpocznie się około godz. 20.30 i potrwa do 22.

Liczne wydarzenia kulturalne

Na godz. 18 w Hugonówce zaplanowano premierę spektaklu „Pensjonat pod Meduzą” grupy teatralnej AD REM. Wcześniej, bo już od godz. 14, w parku będzie można poszaleć na dmuchańcach, wziąć udział w warsztatach plastycznych i artystycznych, odwiedzić stoiska handlowe i gastronomiczne. Na miejscu będzie rozgrywany także turniej siatkówki plażowej i turniej badmintona. Zaplanowano też pokazy sztuk walki, a w plenerze będzie można zobaczyć kilka ciekawych wystaw.

Parada w dawnym stylu

W niedzielę 16 czerwca jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przeniesiemy w barwne lata 20. i 30. ubiegłego stulecia. Podróż w czasie zapewni Piknik Retro z atrakcjami sprzed stu lat oraz efektowna Parada Retro w strojach z epoki. Wyruszy ona spod Starej Papierni o godz. 13.30. Dla osób i rodzin, których strój najbardziej będzie wpisywał się w charakter epoki, przewidziano nagrody. W Parku Zdrojowym od godz. 14 nie zabraknie licznych koncertów, wystaw, spektakli, pokazów, wycieczek po letnisku, zabytkowych automobili, meczu retro w piłkę nożna, konkursu na najlepsze przebranie czy lotów balonem (od godz. 18). W amfiteatrze wystąpią, m.in. The Warsaw Dixielanders (godz. 14) i Kacper Kuszewski w recitalu „Album rodzinny” (godz. 16.30).

Kacper Kuszewski

Na godz. 20 zaplanowano widowisko muzyczno-kabaretowe „Bodo Cafe”. Z kolei o godz. 18 w Hugonówce będzie można obejrzeć spektakl „Tamara L.”, przybliżający historię wybitnej malarki Tamary Łempickiej. Dni Konstancina zwieńczy Bal Apaszów czyli jedyna w swoim rodzaju potańcówka w stylu lat 20. i 30. minionego stulecia. W altanie przy Hugonówce o godz. 21.30 zagra zespół Grand Slam Quartet. Szczegółowy program imprezy na konstancinskidomkultury.pl.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Już się dzieje.Właśnie zdegradowano naturalne łąki na Ikarze.Ptactwo pozbawione naturalnych lęgowisk i karmy, koczuje opodal w krzakach.To samo przy tężni .Skoszono aż do samej wody,niszcząc wszystko co żyje.Ziemia została przeorana kosiarkami traktorowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię