Wkrótce otwarcie Jadłodzielni. Będzie czynna przez cały rok!

4

PIASECZNO Dobiegają końca przygotowania zmierzające do otwarcia pierwszej w mieście Jadłodzielni, która jest projektem realizowanym w ramach budżetu obywatelskiego. Jak wszystko dobrze pójdzie, punkt powinien zostać uruchomiony w przyszłym tygodniu


Jadłodzielnia będzie mieściła się w budynku przy ul. Warszawskiej

– Do wykonania zostały jeszcze drobne prace, jutro powinniśmy odebrać Jadłodzielnię, a jej otwarcie powinno nastąpić w przyszłym tygodniu – informuje Wioletta Urban z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który będzie zawiadywał punktem. Lokal znajduje się przy ulicy Warszawskiej, w szczycie budynku od strony ul. Chyliczkowskiej. Będzie mieściła się w nim duża lodówka na jedzenie oraz regały, na których będzie można ustawiać suchą żywność. Na drzwiach znajduje się już szyld oraz regulamin.
Co ciekawe, Jadłodzielnia ma być czynna przez cały rok (pomieszczenie jest zamykane, zadaszone i ogrzewane). W okresie letnim będzie otwarta codziennie w godz. 7.30-18.30.
– Zimą godziny jej pracy prawdopodobnie zostaną zmienione, ale dużo będzie zależało tu od samych mieszkańców. My ze swej strony jesteśmy elastyczni – deklaruje Wioletta Urban. Miejscem ma zajmować się jeden z pracowników MGOPS-u, który będzie otwierał i zamykał Jadłodzielnię, dbał o czystość i sprawował nadzór nad produktami.

TW

4 KOMENTARZE

  1. A co to takiego jak jadłodzielnia nie raczą napisać! To dla bezdomnych czy co??? Ludzie mają tam przynosić jedzenie??? Nie każdy wie co to oznacza!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię