Wkrótce przenosiny biblioteki w Józefosławiu

0

PIASECZNO Gmina kupiła budynek przy ulicy Julianowskiej 67A, do którego ma zamiar przenieść filię biblioteki oraz Klub Kultury. Rozpoczął się już remont obiektu


Adaptacja budynku może kosztować nawet 3 mln zł

O sprawie pisaliśmy jesienią ubiegłego roku. Gmina zapłaciła za budynek nieco ponad 6 mln zł. W pomieszczeniach na piętrze, które zajmie filia biblioteki, już prowadzone są prace remontowe. Dotychczas gmina wynajmowała pomieszczenia pod działalność kulturalną w budynku przy ulicy Uroczej 14, płacąc za nie ponad 200 tys. zł rocznie.

Od początku jednak traktowaliśmy tę lokalizację jako tymczasową. Teraz, po zakupie budynku przy Julianowskiej, będziemy mogli zaoferować mieszkańcom usługi na jeszcze wyższym poziomie – mówi burmistrz Zdzisław Lis.

Wkrótce ma zostać przygotowany projekt adaptacji pomieszczeń na potrzeby Klubu Kultury, który będzie mieścił się zarówno na parterze, jak i na pierwszym piętrze. Część pomieszczeń w kupionym gmachu wciąż jest zajęta przez najemców, którzy mają podpisane umowy z poprzednim właścicielem. Gmina będzie stopniowo przejmować te lokale, respektując zapisy umów.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię