Wkrótce rozpoczęcie sezonu rowerowego

2

PIASECZNO Radni zgodzili się na zawarcie porozumień z gminą Konstancin-Jeziorna, miastem Warszawa oraz firmą Nextbike Polska, które mają na celu ujednolicenie systemów wypożyczalni rowerów. Dzięki temu będzie można swobodnie podróżować jednośladem między trzema strefami


Nieczynna jeszcze wypożyczalnia rowerów przy budynku sądu w Piasecznie

Przetarg na obsługę systemu odbył się jesienią ubiegłego roku. Wygrała go firma Nextbike Polska S.A., która obsługuje również stacje rowerowe w Warszawie i Konstancinie-Jeziornie.
– Teraz nasze systemy będą kompatybilne – mówi Łukasz Wyleziński z gminnego biura promocji. Zgodnie z umową, sezon rowerowy trwa od 1 marca do 30 listopada. Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające, rowery pojawią się na piaseczyńskich stacjach przy dworcu PKP, budynku sądu oraz skrzyżowaniu ulic Cyraneczki i Julianowskiej w Józefosławiu (wszystkie po 15 jednośladów) już za dwa tygodnie. – Jeśli będzie załamanie pogody rowery zostaną dostarczone w późniejszym, ustalonym z gminą terminie – dodaje Łukasz Wyleziński.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Bez sensu.. 3 stacje? Jak już robić to porządnie by to miało sens. OK wypożyczę rower przy stacji i ekstra dojadę do sądu. A jak chce dojechać do Chylic to z buta do autobusu w sumie już przy przystanku było rozsądniej ale nie częściej na rozprawy rowerem będziemy dojeżdżać 😀 Do Auchan ta sama historia itd itp W Konstancinie to samo…

  2. Jakby ścieżka takiej długości jak na Kościuszki byłby również na Sierakowskiego, to można byłoby chociaż w koło jeździć, co z pewnością spotkałoby się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców – podobnie jak Karta Mieszkańca… Może zamiast dotować rowery pomyślanoby w końcu o I strefie. Każdy mieszkaniec mógłby nabyć wówczas lepszy lub gorszy rower na własność z oszczędności na biletach… Skoro czerpie się pomysły rodem z Warszawy wypadało by i I strefę. Paranoja!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię