Wkrótce rusza przebudowa Szkolnej

1

LESZNOWOLA Na początku sierpnia starostwo powiatowe ogłosiło przetarg na rozbudowę pierwszej części ulicy Szkolnej w Lesznowoli. Jak wszystko dobrze pójdzie, już w przyszłym tygodniu zostanie zawarta umowa z wykonawcą. Remont drogi ma potrwać do końca października


Inwestycja jest realizowana przez powiat piaseczyński z pomocą gminy Lesznowola, która sfinansuje budowę oświetlenia. 3 sierpnia ogłoszono przetarg na wykonanie pierwszego etapu Szkolnej od ulicy Słonecznej do projektowanego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 721. W praktyce jest to 340-metrowy odcinek drogi pośrodku którego znajduje się wybudowane niedawno rondo.
Kilka dni temu otwarto oferty zainteresowanych realizacją inwestycji firm. Jak się okazało, do przetargu przystąpiły dwa podmioty. Korzystniejszą propozycję, opiewającą na 1,24 mln zł, złożył Fal-Bruk.
– Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa z wykonawcą – mówi Magdalena Markuszewska z biura promocji powiatu. Jak informuje starosta Ksawery Gut, przebudowa pierwszego odcinka ul. Szkolnej ma rozpocząć się już we wrześniu i potrwać do końca października. Podczas czwartkowej sesji rady powiatu zmieniono budżet, rezerwując na całą inwestycję łącznie 6,4 mln zł.
– Pozwala nam to ogłosić przetarg na drugi etap przebudowy Szkolnej już we wrześniu – dodaje Ksawery Gut.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Lesznowola to największy syf w okolicy🙁 Najgorsze drogi, brak chodników, brak oświetlenia… Co wy za ludzi tam wybieracie do rządzenia?! Najbardziej to widać jak wjeżdża się z Lesznowoli do innej gminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię