Wkrótce rusza remont pierwszego odcinka Kościuszki

6

PIASECZNO Ustalono wreszcie jak ma wyglądać pierwszy odcinek Puławskiej i Kościuszki, od Jana Pawła II/Chyliczkowskiej do skweru Kisiela. W tym tygodniu ma zostać ogłoszony przetarg. Pierwsza część ciągu przechodzącego przez centrum Piaseczna ma zostać przebudowana wiosną


W grudniu pisaliśmy o problemach z przebudową ulicy Kościuszki. Inwestycja nie dość, że miała kosztować więcej niż zakładano, to jej wizja zaproponowana przez gminę nie pasowała części radnych. Największe kontrowersje budził pomysł ograniczenia liczby miejsc parkingowych z 70 do około 40.
Oprócz tego, że ubędzie około 30 miejsc parkingowych, twórcy projektu nie uwzględnili uwag mieszańców, a konsultacje społeczne zostały przeprowadzone już po ogłoszeniu przetargu – mówił wówczas Michał Rosa, jeden z radnych sprzeciwiających się modernizacji Kościuszki według pierwotnego projektu. Z zaproponowanego przez gminę pomysłu przebudowy Kościuszki niezadowoleni byli również okoliczni kupcy, którzy ze względu na mniejszą liczbę miejsc dla samochodów bali się utraty klientów.
Te osoby o planach gminy dowiedziały się post factum – wyjaśniała radna Magdalena Woźniak. – Wielu radnych też miało do zaproponowanej koncepcji uwagi, ale żadna z nich nie została uwzględniona. Chcielibyśmy jeszcze raz wspólnie przeanalizować projekt i poszukać jakiegoś kompromisu – dodawała.

CZYTAJ TAKŻE:  Światła na niebezpiecznym skrzyżowaniu w centrum miasta już działają

Wsłuchali się w głos mieszkańców

Teraz gmina, informując o planach przebudowy pierwszego odcinka Kościuszki od Jana Pawła II do skweru Kisiela zapewnia, że udało się osiągnąć kompromis z użytkownikami lokali, najemcami, mieszkańcami i przedsiębiorcami (wcześniej przeprowadzono z nimi konsultacje w zakresie miejsc postojowych). Jeśli chodzi o konkretne rozwiązania, to na etapie organizacji ruchu mają zostać wyznaczone specjalne miejsca ułatwiające dostawy do sklepów i punktów usługowych.
Udało się wprowadzić kilka miejsc parkingowych na wysokości Puławskiej 2 i 4, zmienić przebieg ścieżki rowerowej na tym odcinku (od strony chodnika, a nie w jezdni), a także na tym i na dalszym odcinku wprowadzić kilka dodatkowych miejsc dla samochodów dostawczych – uzupełnia radna Magdalena Woźniak.
Podobno przedsiębiorcy i mieszkańcy kamienic zaaprobowali proponowaną przez gminę przebudowę Kościuszki w ostatecznym kształcie. Ma ona ruszyć wiosną. W budżecie zarezerwowano na ten cel 3,6 mln zł.

Kiedy wyremontują kolejną część Kościuszki?

W drugiej kolejności ma być modernizowany odcinek Kościuszki od skweru Kisiela do Nadarzyńskiej i potem Sienkiewicza. Jego ostateczny kształt ma być dopiero ustalany. Być może trzeba będzie wykonać korektę projektu pod kątem oczekiwań przedsiębiorców i mieszkańców. Na przebudowę drogi nie ma póki co środków w tegorocznym budżecie. Rada miejska będzie musiała je dopiero wprowadzić. Pierwotny projekt zakładał, że na tym odcinku Kościuszki zostanie zredukowana liczba miejsc parkingowych na rzecz nowych nasadzeń.
Jesteśmy za dosadzaniem drzew na całej długości ciągu, ale nie przekonują nas poutykane w projekcie na siłę wąskie klombiki, które nie dają specjalnego efektu estetycznego, a wymagają pielęgnacji – uważa radna Magdalena Woźniak. – Warto pomyśleć tu o innych, mniej tradycyjnych rozwiązaniach.
Radnym, którzy zawetowali pierwotny projekt nie podoba się też pomysł ograniczenia prowadzących do sklepów schodów (Piątka BIS) i brak wizji wykorzystania trawników pod Bankiem Spółdzielczym.
W ciągu najbliższych tygodni jeszcze raz przyjrzymy się temu projektowi – zapewnia Magdalena Woźniak. – Modernizacja tej drogi jest jednym z naszych priorytetów, ale chcemy aby była efektowna i została zaakceptowana przez wszystkich użytkowników centrum miasta.

TW

6 KOMENTARZE

  1. Zabetonowali plac przy ratuszu, zabetowali skwer Kisiela, a teraz szukają gdzie drzewa posadzić. Podpowiem za darmo. Zerwijcie beton z tych placyków i tam zasiejcie trawę i posadźcie drzewa.

  2. Czyli mamy dalszy ciąg gminnych idiotyzmów. Nie ważne co ludzie myślą, ważne, żeby było zgodnie z działaniami w Warszawie. Wszyscy na rowery samochód twój wróg. Jakoś nie słyszałem aby Burmistrz płacił za parkowanie.

  3. Dokładnie, od betonować place(które zabetonowaliście), przywrócić normalne nasadzenia drzew(które wykarczowaliście) i darować sobie te pseud klombiki. Tym bardziej że widać jak wygląda w praktyce utrzymanie tego bałaganu. Ale trzeba zrozumieć też wizję burmistrza, więcej lodziarni i wypiętych podstarzalców w laycrze.

  4. Kierowca Mercedesa widać tak zabiegany, że nawet nie ma czasu umyć auta… Taki powinien biegać 2-krotnie więcej, a nie tyłkiem przez drzwi do urzędu… Ale syf!

  5. Utrudnianie życia kierowcom jest zgodne z wytycznymi z Warszawy. Burmistrz stara się naśladować Trzaskowskiego. Wsłuchiwanie się w głosy płynące z centrali może wszak zaowocować awansem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię