Wkrótce ruszą wypłaty dotacji dla mieszkańców

0

GÓRA KALWARIA Gmina otrzymała już rządowe pieniądze, które mają został przeznaczone na dofinansowanie zakupu pelletu, drewna, gazu i oleju do ogrzewania. Wypłaty tych środków ruszą od przyszłego tygodnia i mają zakończyć się do 31 marca


Pan Krzysztof z Baniochy w listopadzie zainstalował w swoim domu piec na pellet.
Przysługiwała mi rządowa dotacja do ogrzewania w wysokości 3 tys. zł – mówi. – Mimo że wniosek złożyłem dawno temu, do tej pory nie otrzymałem pieniędzy. Mamy już wiosnę, a gmina cały czas zalega z wypłatami tłumacząc, że nie ma tych pieniędzy. To ja się pytam: kto ma je mieć?
Dofinansowanie na zakup węgla, pelletu, drewna,gazu czy oleju pochodzi ze środków rządowych. Jakiś czas temu gmina rozdysponowała przekazaną pulę i wystąpiła do wojewody o kolejne pieniądze. Z naszych informacji wynika, że kilka dni temu wpłynęły one na konto gminy.
– Otrzymaliśmy prawie 286 tys. zł, które w przyszłym tygodniu, podczas sesji rady miejskiej, zostaną wprowadzone do budżetu – mówi Piotr Chmielewski, rzecznik ratusza. – Kiedy to nastąpi, niezwłocznie rozpoczniemy wypłaty tych środków. Nasi mieszkańcy złożyli 30 wniosków na dofinansowanie zakupu pelletu, 129 wniosków na drewno, 107 na gaz i 4 na olej. W pierwszej kolejności pieniądze otrzymają te osoby, które najwcześniej złożyły wnioski.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię