Wkrótce ruszy przebudowa jednej z najgorszych ulic w Piasecznie

1

PIASECZNO Wszystko wskazuje na to, że niedługo rozpocznie się od dawna planowana przebudowa ulicy Księcia Janusza I Starego, czyli wylotówki z miasta w kierunku Góry Kalwarii. Kilka dni temu otwarto przetarg, do którego stanęły cztery firmy


Przed miesiącem pisaliśmy, że gmina ma już wszystkie niezbędne projekty oraz ZRID. Następnym krokiem było zarezerwowanie na tę inwestycję środków w budżecie (przebudowa ma być finansowana przez gminę oraz województwo mazowieckie). Ze wstępnych szacunków wynikało, że nowa droga może kosztować nawet 12 mln zł, więc radni zarezerwowali w tym roku na nią ponad 5,8 mln zł, a w przyszłym – ponad 2,5 mln zł. Resztę miał dołożyć sejmik województwa. Wygląda jednak na to, że plany te trzeba będzie zweryfikować. W tym wypadku jest to pozytywna informacja, bo inwestycja będzie tańsza niż pierwotnie zakładano. Kilka dni temu otwarto przetarg, do którego stanęły cztery firmy. Najniższą kwotę za przebudowę arterii – nieco ponad 5,8 mln zł – zażyczyła sobie spółka Fal-Bruk. Jeśli nie będzie przeszkód formalnych, gmina pewnie podpisze z nią umowę.
Przebudowa kompletnie zmieni wygląd tej ulicy. Na odcinku od ronda Solidarności do ulicy Przedwiośnia ma być zrobiona nowa jezdnia, chodniki oraz skrzyżowania z drogami poprzecznymi. Na skrzyżowaniu drogi 722 z ul. Przedwiośnia i 1 Maja ma powstać małe rondo. W ramach prac zostanie wykonane także nowe oświetlenie i odwodnienie.
– Dzięki odpowiedniej szerokości pasa drogowego jesteśmy w stanie stworzyć na tym odcinku atrakcyjną aleję z zielenią oraz nową ścieżką rowerową – cieszy się burmistrz Daniel Putkiewicz.
Włącznik w drogę krajową 79 nie będzie przebudowywany, bo miejsce to znajduje się już w zarządzie GDDKiA.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Piaseczno ma pecha jeśli chodzi o stan głównych arterii. Podobnie jest z ulicą Pod Bateriami ,która od lat nie może doczekać się wzdłuż chodnika z ścieżką rowerową, kanalizacji burzowej, i czarnego gładkiego dywanu. Trzymamy kciuki aby samorząd poszedł za ciosem i dalej kontynuował proces modernizacji głównych ulic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię