Wkrótce ruszy przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania

0

LESZNOWOLA We wtorek starostwo powiatowe ogłosiło przetarg na rozbudowę ulicy Postępu wraz z przebudową skrzyżowania z drogą 721 w Kolonii Lesznowola. Oferty można składać do 12 maja. Prace powinny ruszyć w czerwcu i potrwać do końca roku


O planach przebudowy skrzyżowania ulicy Postępu ze Słoneczną, na którym doszło przynajmniej do kilkunastu groźnych wypadków, pisaliśmy już wielokrotnie. Teraz powiat ogłosił wreszcie przetarg na tę inwestycję. Z przygotowanego kosztorysu wynika, że może ona pochłonąć w granicach 6 mln zł. Dwie trzecie kosztów poniesie sejmik województwa, który ma przeznaczyć środki na realizację zadania w połowie maja. To, jak wysokie będą oferty wykonawców, okaże się dopiero za kilka tygodni.
Na początku roku starosta Ksawery Gut chwalił się, że zamierza zmodernizować także ulicę Postępu na odcinku od ul. Żwirowej do skrzyżowania z drogą wojewódzką 721.
– Na skrzyżowaniu ul. Postępu i Leśnej w Wilczej Górze powstanie rondo – zapewniał. Dziś trudno powiedzieć, czy te ambitne plany doczekają się w tym roku realizacji, bo w związku z przebudową skrzyżowania przy Tolku może już zabraknąć na nie pieniędzy.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię