Włączają światło przed wyborami

1

LESZNOWOLA Gmina poinformowała, że w związku z tym, że ceny energii nie będą odbiegały w przyszłym roku od cen obowiązujących obecnie, a nawet będą nieco niższe, zostanie przywrócone nocą oświetlenie uliczne


Ponad rok temu w Lesznowoli podjęto decyzję o wyłączaniu na noc oświetlenia ulicznego. Było to spowodowane wysokimi cenami energii, rządową dyrektywą, obligującą samorządy do oszczędności, ale też – a może przede wszystkim – pustkami w gminnej kasie (nie wszystkie gminy z naszego terenu zdecydowały się na taki krok). Wyłączanie latarni ulicznych na noc (od godz. 23) spotkało się ze zdecydowanym sprzeciwem mieszkańców. Gmina była jednak w swej decyzji nieugięta. Pozwoliło to poczynić oszczędności rzędu około 1 mln zł.

Teraz podjęto jednak decyzję o przywróceniu oświetlenia. Dlaczego? Oficjalnym powodem są stawki za prąd na najbliższy rok, które mają być nawet odrobinę niższe od obecnie obowiązujących. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że ponowne zapalenie na noc świateł ma związek z nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Inna sprawa, że teraz gminę na taki ruch stać, bo niedawno sprzedała kilka nieruchomości w Mysiadle, na łączną kwotę grubo ponad 100 mln zł.

W niektórych miejscowościach, jak właśnie Mysiadło, Nowa Iwiczna, Nowa Wola, Zgorzała czy Zamienie latarnie palą się już przez całą noc. W niektórych są dopiero przestawiane (ustawienia trzeba było zmienić w około 150 zegarach), co zajmie pewnie kilka najbliższych dni.

TW

1 KOMENTARZ

  1. „Włączają światło przed wyborami”
    =================================
    Wniosek z tgo taki, że jak już mamy mieć demokrację przedstawicielską, to wybory powinny być co pół roku.
    Albo co miesiąc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię