Włamywali się do klatek schodowych i kradli rowery

0

PIASECZNO Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież trzech rowerów. Nocą włamywali się do klatek schodowych i za pomocą przecinaka forsowali zabezpieczenia cennych jednośladów

W dniu wolnym od służby, jeden z piaseczyńskich policjantów w centrum Piaseczna zauważył dwóch rowerzystów. Nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że poruszali się oni na markowych, charakterystycznych rowerach, które dzień wcześniej zostały skradzione podczas dwóch włamań do klatek schodowych. Sprawcy zamki w drzwiach wejściowych do bloków wyważali, a zabezpieczenia rowerów pokonali przy użyciu przecinaka.

Policjant o pomoc poprosił piaseczyńskich dzielnicowych, a do ich przyjazdu sam przytrzymał i mimo wielokrotnych prób nie dopuścił do ucieczki mężczyzn w wieku 21 i 23 lat.

Zostali oni zatrzymani i doprowadzeni do komendy. Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że tej samej nocy w innym bloku dokonali oni kradzieży trzeciego roweru. Funkcjonariusze wiedzą już gdzie i komu został on sprzedany. Mężczyźni nie unikną teraz odpowiedzialności karnej za kradzieże. Poniesie ją również osoba, która nabyła rower pochodzący z przestępstwa.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię