Właściciel domu chciał przejąć lokal socjalny. Gmina pokrzyżowała mu plany

2

KONSTANCIN-JEZIORNA Do bulwersującej sytuacji omal nie doszło w Skolimowie, gdzie gminny lokal próbował zasiedlić mężczyzna będący właścicielem zabudowanej nieruchomości w Zalesiu Dolnym w gminie Piaseczno


O sprawie poinformował nas pan Krzysztof, mieszkaniec Piaseczna.
– Dwupokojowe mieszkanie przy ul. Słowiczej w Skolimowie znajduje się w zasobach gminy i wcześniej mieszkała w nim mama tego pana – relacjonuje nasz czytelnik. – Gdy w ubiegłym roku zmarła, ten pan się tam na chwilę przeprowadził. Niedługo potem uzyskał prawo mieszkania w tym lokalu, bo starostwo poinformowało gminę, że jest wprawdzie właścicielem działki w Zalesiu, ale niezabudowanej. Oczywiście było to nieprawdą. To świństwo, że osoba mająca duży, 300-metrowy dom dostaje od gminy lokal socjalny – bulwersuje się nasz czytelnik.
Zapytaliśmy burmistrza Konstancina-Jeziorny Kazimierza Jańczuka, czy urząd sprawdził sytuację najemcy lokalu przy ulicy Słowiczej.
– Znamy tę sprawę – mówi Kazimierz Jańczuk. – Jakiś czas temu wystąpiliśmy do burmistrza Piaseczna z pytaniem, czy ten pan rzeczywiście posiada dom w Zalesiu, a jeśli tak, to pod jakim adresem. Kiedy okazało się, że posiada, został zobowiązany do wydania nam gminnego lokalu. To było jakieś dwa tygodnie temu. Jeśli tego nie zrobi, sprawa trafi do sądu.

TW

2 KOMENTARZE

  1. W górze kalwarii mieście na planie krzyża nie takie wałki lecą. Dom duży w Brzuminie a w mieście się mieszka
    Inny przypadek dom na Kilińskiego a pustostan na Pijarskiej,kolejni burmistrzowie czekają aż pan umrze.
    200 lat p.Janie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię