Właściciel drogiej willi nadal mieszka w lokalu komunalnym. Dlaczego?

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Równo rok temu opisywaliśmy bulwersującą sprawę dotyczącą zajęcia lokalu komunalnego przez mężczyznę, który jest właścicielem willi w Zalesiu Dolnym. Fakt ten znany był także gminie, która postanowiła eksmitować lokatora. Do tej pory się to jednak nie udało


Chodzi o gminny lokal, a ściśle mówiąc dwupokojowe mieszkanie znajdujące się przy ulicy Słowiczej 11 w Skolimowie. O fakcie zasiedlania go przez dobrze sytuowanego lokatora poinformował nas jeden z czytelników.
– Wcześniej mieszkała tam mama tego pana – mówi nasz rozmówca. – Kiedy w 2019 roku zmarła, ten pan się tam przeprowadził. Niedługo potem uzyskał prawo mieszkania w tym lokum, bo starostwo poinformowało gminę, że jest wprawdzie właścicielem działki w Zalesiu Dolnym, ale niezabudowanej. Oczywiście było to nieprawdą. To świństwo, że osoba mająca duży, 300-metrowy dom dostaje od gminy mieszkanie, które z założenia ma służyć najuboższym.
Rok temu burmistrz Kazimierz Jańczuk poinformował nas, że zna sprawę, a gmina zobowiązała już lokatora do wydania lokalu.
– Tymczasem minął rok, a ta osoba nadal mieszka przy Słowiczej – bulwersuje się nasz czytelnik. – To są chyba jakieś żarty, przecież na gminne lokale czeka tylu potrzebujących. Dlaczego ten pan do tej pory się nie wyprowadził?
Zapytaliśmy o to burmistrza.
– Mimo wezwania, ta osoba nie wydała nam dobrowolnie kluczy – mówi Kazimierz Jańczuk. – W związku z tym Zakład Gospodarki Komunalnej, który jest administratorem budynku, wniósł do sądu sprawę o eksmisję. Postępowanie jest w toku. 

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię